UNEC Ümumdünya Ticarət Təşkilatı Beynəlxalq Tədiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 12 may 2023-cü il tarixli iclasının 187 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 14 iyul 2023-cü il tarixli 521/3/2023 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
MƏRKƏZİN ÜZVLƏRİ:
1. i.e.d. prof. Kərimov İrşad Abdul – UNEC “İqtisadi və texnoloji elmlər” kafedrasının professoru
2. Əzizov Tərlan İman – AR İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti Aparatının  Maliyyə və Təminat şöbəsinin baş məsləhətçisi, UNEC doktorantı
3. i.e.d. prof. Gülalıyev Mayıs Gülalı – Azərbaycan Texnologiya Universitetinin rektorunun Elm və xarici əlaqələr üzrə müşaviri
4. Orucov Samir Zakir – ADA Universiteti Biznes Məktəbinin İqtisadiyyat üzrə müəllimi;  Fransanın Southern Brittany Universitetinin doktorantı (Vannes/Fransa)

Heads of the center:
UNEC World Trade Organization International Research Center was established based on Decision No. 187 of the meeting of the Scientific Council of Azerbaijan State University of Economics dated May 12, 2023 and the order of UNEC Rector No. 521/3/2023 dated July 14, 2023.
MEMBERS OF THE CENTER:
• Doctor of economic sciences., prof. Karimov Irshad Abdul – is a professor of the Department of “Economic and Technological Sciences” of UNEC
• Tarlan Iman Azizov – chief adviser of the Department of Finance and Assurance of the Real Estate Affairs State Service under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, PhD student of UNEC
• Doctor of economic sciences., prof. Gulaliyev Mayis Gulali – advisor on science and foreign relations to the Rector of Azerbaijan University of  Technology
• Orucov Samir Zakir – Economics teacher at ADA University Business School; Doctoral student at the University of Southern Brittany, France (Vannes/France)