“I UNEC Science Slam” – Rus İqtisadiyyat Məktəbinin qalibi müəyyənləşib
Rus İqtisadiyyat Məktəbində müsabiqədə iştirak üçün altı tələbə mübarizə aparıb. İqtisadiyyatın müxtəlif sahələrini əhatə edən mövzular barədə menecment, iqtisadiyyat, maliyyə ixtisaslarında təhsil alan tələbələrin elmi tədqiqatları maraqla qarşılanıb.
İradə Əkbər “Elektron kommersiya”, Aysel Abbasova “Ofşor və azad ticarət zonaları”, Günel Məmmədova “Turizmin inkişafında dövlətin rolu”, İlqar Aydınbəyov “İqtisadi nəzəriyyələr”, Dilarə Bağırova və Aytac Mirzəyeva “Ekoloji menecment”, İsa Qurbanov isə “Marksizm” mövzusunda tədqiqat işlərini təqdim ediblər.
Sonda “Science Slam”ın fomatına uyğun olaraq qalib tələbələrin alqışları əsasında müəyyən edilib. Alqışların səs diapazonu xüsusi avadanlıq vasitəsilə ölçülərək, Aysel Abbasova 94.4 DbL nəticə ilə müsabiqənin qalibi olub. O, final mərhələsində Rus İqtisadiyyat Məktəbini təmsil edəcək.

“I UNEC Science Slam” – определен победитель Русской экономической школы
В Русской экономической школе шесть студентов вели борьбу за участие в конкурсе. Научные исследования по различным сферам экономики студентов, обучающихся по специальностям менеджмента, экономики, финансов, вызвали большой интерес у участников.
Студенты представили научные работы по различным темам: Ирада Акбер «Электронная коммерция», Айсель Аббасова «Оффшор и свободные торговые зоны», Гюнель Мамедова «Роль государства в развитии туризма», Ильгар Айдынбеков «Экономические теории», Дилара Багирова и Айтадж Мирзоева «Экологический менеджмент», Иса Гурбанов «Марксизм».
В конце соответственно формату “Science Slam” на основе аплодисментов студентов был определен победитель. Звуковой диапазон измерялся специальным оборудованием. В итоге Айсель Аббасова по результатам 94.4 DbL стала победительницей конкурса. На финальном этапе она будет представлять Русскую экономическую школу.