“I UNEC Science Slam” – Rus İqtisadiyyat Məktəbinin qalibi müəyyənləşib
Rus İqtisadiyyat Məktəbində müsabiqədə iştirak üçün altı tələbə mübarizə aparıb. İqtisadiyyatın müxtəlif sahələrini əhatə edən mövzular barədə menecment, iqtisadiyyat, maliyyə ixtisaslarında təhsil alan tələbələrin elmi tədqiqatları maraqla qarşılanıb.
İradə Əkbər “Elektron kommersiya”, Aysel Abbasova “Ofşor və azad ticarət zonaları”, Günel Məmmədova “Turizmin inkişafında dövlətin rolu”, İlqar Aydınbəyov “İqtisadi nəzəriyyələr”, Dilarə Bağırova və Aytac Mirzəyeva “Ekoloji menecment”, İsa Qurbanov isə “Marksizm” mövzusunda tədqiqat işlərini təqdim ediblər.
Sonda “Science Slam”ın fomatına uyğun olaraq qalib tələbələrin alqışları əsasında müəyyən edilib. Alqışların səs diapazonu xüsusi avadanlıq vasitəsilə ölçülərək, Aysel Abbasova 94.4 DbL nəticə ilə müsabiqənin qalibi olub. O, final mərhələsində Rus İqtisadiyyat Məktəbini təmsil edəcək.

“I UNEC Science Slam”- Defined the winner of the Russian School of Economics
Six students competed for the rivalry in the Russian School of Economics. Scientific research on different areas of the economy conducted by the students majoring in Management, Economics, Finance was of great interest.
Irada Akbar presented her research work on “E-Commerce”, Aysel Abbasova on “Offshore and free trade zones”, Gunel Mammadova on “The Role of State in the Development of Tourism”, Ilgar Aydinbayov on “Economic Theories” Dilara Baghirova and Aytaj Mirzayeva on “Ecological Management” and Isa Gurbanov on “Marxism”.
According to the format of “Science Slam” the winner was defined on the basis of the applauses. Aysel Abbasova became the winner with the result of 94.4 DbL, taking the measure of sound diapason of the applauses. She will represent the Russian School of Economics in the final.