IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının gümüş medalçısı: “UNEC tələbəsi olmağımla fəxr edirəm”
DSC_6190UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin II kurs tələbəsi Fəridə Əliyeva liə görüşüb.
UNEC tələbəsinin idmanda əldə etdiyi uğurlarını yüksək qiymətləndirən rektor, ölkəmizi dünya idman arenasında layiqincə təmsil etdiyi üçün bütün UNEC ailəsinin onunla qürur duyduğunu ifadə edib. Ə.Muradov Fəridənin imtahanlara hazırlığı ilə də maraqlanıb. Göstərilən diqqətə görə universitet rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirən F.Əliyeva məşq və yarışlarda iştirakla yanaşı, dərslərinə və imtahanlara da məsuliyyətlə hazırlaşdığını qeyd edib. O, UNEC tələbəsi olmağı ilə fəxr etdiyini bildirib.
UNEC-dən Fəridəyə Azərbaycan bayrağını yüksəklərə qaldıması üçün hər zaman dəstək göstəriləyəciyini vurğulayan Ədalət Muradov və tələblərlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova ona idman karyerasında yeni-yeni uğurlar və imtahanlarda müvəffəqiyyətlər arzulayıblar.
Qeyd edək ki, F.Əliyeva idmanın karate-do növü uzrə məşğul olur. O, 2013-ci ildə keçirilən dünya çempionatında bürünc medala, ölkəmizin ev sahibliyi etdiyi IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarında isə karatenin kumite yarışlarında gümüş medala layiq görülüb. UNEC-in tələbəsi ötən ilin oktyabr ayında İspaniyada keçirilən dünya çempionatında üçüncü yerə layiq görülərək beynəlxalq arenada Azərbaycan bayrağını yüksəklərə qaldırıb, himnimizi səsləndirib.

Серебряный призер IV Исламских игр солидарности: «Горжусь, что являюсь студенткой UNEC»
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов встретился со студенткой II курса Турецкого факультета экономики и управления Фаридой Алиевой.
Ректор высоко оценил достижения в спорте студентки UNEC и за достойное представление нашей страны на мировой спортивной арене  выразил гордость  от имени всей семьи UNEC.  А.Мурадов также поинтересовался с подготовкой Фариды к экзаменам. Выразив благодарность руководству университета за проявленное внимание, Ф.Алиева отметила, что наряду с участием в тренировках и соревнованиях  ответственно отнеслась к подготовке  занятиям и экзаменам. Подчеркнула, что гордится,  являясь студенткой UNEC.
Адалат Мурадов и проректор по работе со студентами,  доцент Саадат Гандилова подчеркнули, что для возвышения флага Азербайджана Фариде всегда будет оказана поддержка UNEC и пожелали новых достижений  в спортивной карьере и успехов на экзаменах.
Следует отметить, что Ф.Алиева занимается каратэ-до видом спорта. На мировом чемпионате, состоявшемся в 2013 году, Фарида завоевала бронзовую медаль, а в IV Исламских играх солидарности была удостоена серебряной медали в соревнованиях каратэ кумитэ. В октябре минувшего года студентка UNEC завоевав третье место на чемпионате мира, состоявшемся в Испании, подняла флаг Азербайджана на международной арене, озвучила гимн.