08 OKTYABR 2015 | VIEWS:
Oktyabrın 8-də görkəmli yazıçı və şair Elxan Elatlı Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) qonağı olub. UNEC-in “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin “Kitabsevərlər Klubu”nun təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə yazıçı tələbələrə yaradıcılğı, əsərləri, prototipləri haqqında danışıb.Yaradıcılıq təcrübəsini onlarla bölüşüb. Gənc nəsildə kitaba olan marağın getdikcə artmasını yüksək qiymətləndirən qonaq, kitab oxumağın, mütaliənin üstünlüklərini vurğulayıb.
Elxan Elatlı universitetin onlayn radiosu “Radio UNEC”-ə müsahibə verib, dinləyicilərə həyat və yaradıcılığı haqda danışıb.
Qeyd edək ki, Elxan Elatlının 14 kitabı işıq üzü görüb.  O, “Xəyanət” romanından sonra detektiv yazıçı kimi tanınmağa başlayıb. “Qan ləkəsi”, “Xəyanət”, “Bakıdan gələn xəfiyyə”, “Yeddinci mərtəbədə qətl” əsərlərinin müəllifidir.

Well- known Writer visited UNEC
A well- known writer and a poet Elkhan Elatli visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on October 8. The writer informed the students about his activity, works and prototypes during the meeting organized by the “Booklovers Club” of the Public Association “Support to Young Economists”. Highly appreciating the young generation’s growing interest to read books, the guest spoke about the advantages of reading books.
Students’ questions were responded during the meeting.
Elkhan Elatli became the interviewee of “Radio UNEC”; he delivered information about his life and activity to the audience.
It should be informed Elkhan Elatli has written 14 books. After the novel “Betrayal” he was known as a detective writer. He is the author of “Bloodstain”, “Betrayal”, “Detective from Baku” and “Murder on the Seventh Floor”.