08 OKTYABR 2015 | VIEWS:
Oktyabrın 8-də görkəmli yazıçı və şair Elxan Elatlı Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) qonağı olub. UNEC-in “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin “Kitabsevərlər Klubu”nun təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə yazıçı tələbələrə yaradıcılğı, əsərləri, prototipləri haqqında danışıb.Yaradıcılıq təcrübəsini onlarla bölüşüb. Gənc nəsildə kitaba olan marağın getdikcə artmasını yüksək qiymətləndirən qonaq, kitab oxumağın, mütaliənin üstünlüklərini vurğulayıb.
Elxan Elatlı universitetin onlayn radiosu “Radio UNEC”-ə müsahibə verib, dinləyicilərə həyat və yaradıcılığı haqda danışıb.
Qeyd edək ki, Elxan Elatlının 14 kitabı işıq üzü görüb.  O, “Xəyanət” romanından sonra detektiv yazıçı kimi tanınmağa başlayıb. “Qan ləkəsi”, “Xəyanət”, “Bakıdan gələn xəfiyyə”, “Yeddinci mərtəbədə qətl” əsərlərinin müəllifidir.

Известный писатель был в гостях в UNEC
8- го октября видный писатель и поэт Эльхан Эльатлы был в гостях в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC). На встрече, которую организовал и провел Клуб книголюбов Общественного объединения «Поддержка студентов-экономистов» гость рассказал студентам о своем творчестве, произведениях, прототипах своих героев. Он поделился с ними своим творческим опытом. Высоко оценив повышение у молодого поколения интереса к книге, гость подчеркнул преимущества чтения книг.
Далее он ответил на интересующие студентов вопросы.
Эльхан Элатлы дал интервью для onlayn радио “Radio UNEC». Рассказал слушателям о своей жизни и творчестве.
Отметим, что вышел на свет 14 книг Эльхана Элатлы. После романа «Xəyanət»(Измена), он стал известен как писатель, который пишет дедективы. Он автор таких произведений, как «Qan ləkəsi» (Пятно крови), «Bakıdan gələn xəfiyyə» (Сыщик из Баку), «Yeddinci mərtəbədə qətl» (Убийство на седьмом этаже).