Təhsil sərgisinin ən orijinal stendi
UNEC Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin rəsmi dəstəyi ilə təşkil olunan XI Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil (“Education 2017”) sərgisində təmsil olunub. “İnsan kapitalı sərvətimizdir” devizi altında keçirilən sərgidə UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov sərgiyə qatılan təhsil naziri Mikayıl Cabbarovu universitetin stendi ilə tanış edərək tətbiq edilən yeniliklərdən danışıb.
Ziyarətçilərin böyük marağına səbəb olan sərgidə onlara UNEC-in ikili diplom  və mübadilə proqramları, 4 dildə təhsil, xüsusi və adlı təqaüdləri, İnnovativ Biznes İnkubatoru haqda ətraflı məlumat verilib. Sərgiyə baxış keçirənlər daha çox MBA proqramı, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi, Beynəlxalq İqtisadiyyat MəktəbiDistant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinə qəbulla bağlı suallar ünvanlayıblar.
Üç gün davam edən sərgidə zəngin məlumatları və kreativ dizaynı ilə seçilən UNEC-in stendi “Ən orijinal stend” nominasiyasının qalibi olub.
Sərgidə UNEC-in III kurs tələbəsi, Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvü Aslan Əzimzadə mahnı ifa edib. UNEC-in məzunu Ramin Bayramov iştirakçılara “Mənim gələcək peşəm və ona aparan yol” mövzusunda seminar keçib.

Оригинальнейший стенд выставки образования
UNEC представлен на организованной при официальной поддержке Министерства образования Азербайджанской Республики  XI Азербайджанской международной выставке образования.  На выставке, состоявшейся под девизом «Человеческий капитал наше богатство», ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов ознакомил принявшего участие в выставке министра образования Микаила Джаббарова со стендом университета и рассказал о применяемых новшествах.
На выставке, вызвавшей большой интерес у посетителей, была представлена подробная информация о программах двойного диплома и обмена, образовании на 4 языках,  специальной и именной стипендиях, Инновационном бизнес инкубаторе UNEC.  Посетителей  выставки больше всего интересовали вопросы программы МВА, Международного центра магистратуры и докторантуры, Международной школы  экономики,Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования.
На трехдневной выставке стенд UNEC, отличившийся богатой информацией и креативным дизайном, стал победителем  по номинации «Оригинальнейший стенд».
На выставке студент III курса UNEC, член Творческого ценра Аслан Азимзаде исполнил песню.  Выпускник  UNEC Рамин Байрамов провел участникам семинар на тему «Моя будущая профессия и путь, ведущий к ней».