UNEC alimləri beynəlxalq elmi konfransda
UNEC-in alim və ekspertləri “Milli-mənəvi dəyərlərin qorunması Heydər Əliyevin amalı idi” mövzusunda V beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər.
Konfrans Azərbaycan Universiteti və Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib. Şamaxı şəhərində, Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzində keçirilən konfrans ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü və hakimiyyətə qayıdışının 24-cü ildönümünə həsr olunub.
Konfransın plenar iclasında UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, professor Əvəz Ələkbərov Ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycan xalqının milli-mənəvi dəyərlərinin qorunmasında və ölkə iqtisadiyyatının inkişafındakı rolundan danışıb.
Konfrans öz işini 2 bölmədə davam etdirib. UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov “Azərbaycanın iqtisadi inkişafı və milli-mənəvi dəyərlərin qorunması” məsələlərinə həsr edilən bölməyə sədrlik edib. Bölmədə UNEC-in professoru Sifariz Səbzəliyev, professor Nizami Xudiyev, Biznes və menecment fakültəsinin dekanı, dosent Mirağa Əhmədov və dosent İmran Rzayev məruzə ilə çıxış ediblər. UNEC alimlərinin çıxışları konfrans iştirakçıları tərəfindən geniş prizmalardan müzakirə olunub.

UNEC Scientists at the International Scientific Conference
UNEC’s scientists and experts attended 5th International Scientific Conference on “Protection of National-moral Values was Heydar Aliyev’s Goal”.
The Conference was jointly organized by the University of Azerbaijan and the Training Center of the Ministry of Taxes. The conference held in Shamakhi, at the Training Center of the Minsitry of Taxes was dedicated to the 94th Anniversary of the National Leader Heydar Aliyev’s birthday and 24th anniversary of his return to power.
Head of UNEC Department of Finance and Financial Institutions, Professor Avaz Alakbarov spoke about the National Leader Heydar Aliyev’s role in protecting the national and moral values of Azerbaijan people and development of the country’s economy within the plenary session of the conference.
The conference continued its work in two sections. Head of UNEC’s Science Department, Professor Zahid Mammadov chaired the section dedicated to the issues of the “Azerbaijan’s Economic Growth and Protection of National and Moral Values”. UNEC Professor Sifariz Sabzaliyev, Professor Nizami Khuduyev, Dean of the Faculty “Business and Management”, Assistant Professor Miragha Ahmadov and Assistant Professor Imran Rzayev made speeches within the section. UNEC scholars’ speeches were debated from the wide prism.