UNEC Ekstern Mərkəzində 300-ə yaxın sahibkara onlayn təlim imkanı yaradılıb
Aprelin 4-də İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə “UNEC Ekstern Mərkəzi”ndə sahibkarlar üçün növbəti onlayn təlim təşkil olunub.
“UNEC Extern” mərkəzinin texniki imkanları Bakıda, eləcə də ölkə regionlarında fəaliyyət göstərən 300-ə yaxın sahibkara “Qida təhlükəsizliyi ilə bağlı həyata keçirilən xidmətlərin təşkili və yeniliklər” mövzusunda təlimdən yararlanmaq imkanı yaradıb. Təlimdə sahibkarlar üçün qida təhlükəsizliyi, bu sahədə müvafiq prosedurlar və yeniliklər barədə təqdimatlar keçirilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Ekspert qismində onlayn təlimə Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin əməkdaşları cəlb olunub.
Onlayn təlim çərçivəsində sahibkarlara ekspertlərə birbaşa müraciət etməklə yanaşı, onları maraqlandıran sualları yazılı şəkildə göndərmək imkanı da yaradılıb. Yazılı müraciətlərin bir qismi ekspertlər tərəfindən təlim çərçivəsində operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən suallarla bağlı isə təlimdən sonra sahibkarlara müvafiq məlumat verilib.
Sahibkarların istənilən yerdən təlimə birbaşa qoşulması, təlimi canlı rejimdə izləməsi üçün KOBİA və agentliyin ölkənin 10 şəhər və rayonunda fəaliyyət göstərən KOB dostları tərəfindən sahibkarlara hər cür dəstək göstərilib.
Qeyd edək ki, UNEC Ekstern Mərkəzində indiyədək KOBİA tərəfindən təşkil olunan onlayn təlimlərdən 1200-dək sahibkar yararlanıb.

В Центре Ekstern UNEC для 300 предпринимателей создана возможность онлайн-тренинга
4 апреля при организационной поддержке Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) при Министерстве экономики в «Центре  Ekstern UNEC» для предпринимателей состоялся  очередной онлайн-тренинг.
Технические возможности Центра “UNEC Extern” создали возможность для около 300 предпринимателей, осуществляющих деятельность в Баку, а также в регионах, воспользоваться тренингом на тему «Организация услуг, осуществляемых в связи с безопасностью питания и новшества».  На тренинге для предпринимателей были проведены презентации по безопасности питания, соответствующим процедурам и новшествам в этой сфере, освещены интересующие их вопросы.
В качестве эксперта в тренинге приняли участие сотрудники Агентства по продовольственной безопасности.
В рамках онлайн-тренинга предпринимателям была создана возможность непосредственного обращения к экспертам, а также отправления вопроса в письменной форме. На часть письменных обращений в рамках тренинга был оперативно дан ответ, а по вопросам, требующим  рассмотрения, была дана соответствующая информация после тренинга.
Предпринимателям для непосредственного участия в тренинге с любого места, наблюдения за тренингом в открытом режиме была оказана всяческая поддержка со стороны KOBİA и «Друг МСБ», действующих в 10 городах и районах страны.
Следует отметить, что в онлайн-тренингах, организованных в Центре Ekstern UNEC со стороны  KOBİA,  воспользовались до 1200 предпринимателей.