UNEC Ekstern Mərkəzində 300-ə yaxın sahibkara onlayn təlim imkanı yaradılıb
Aprelin 4-də İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə “UNEC Ekstern Mərkəzi”ndə sahibkarlar üçün növbəti onlayn təlim təşkil olunub.
“UNEC Extern” mərkəzinin texniki imkanları Bakıda, eləcə də ölkə regionlarında fəaliyyət göstərən 300-ə yaxın sahibkara “Qida təhlükəsizliyi ilə bağlı həyata keçirilən xidmətlərin təşkili və yeniliklər” mövzusunda təlimdən yararlanmaq imkanı yaradıb. Təlimdə sahibkarlar üçün qida təhlükəsizliyi, bu sahədə müvafiq prosedurlar və yeniliklər barədə təqdimatlar keçirilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Ekspert qismində onlayn təlimə Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin əməkdaşları cəlb olunub.
Onlayn təlim çərçivəsində sahibkarlara ekspertlərə birbaşa müraciət etməklə yanaşı, onları maraqlandıran sualları yazılı şəkildə göndərmək imkanı da yaradılıb. Yazılı müraciətlərin bir qismi ekspertlər tərəfindən təlim çərçivəsində operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən suallarla bağlı isə təlimdən sonra sahibkarlara müvafiq məlumat verilib.
Sahibkarların istənilən yerdən təlimə birbaşa qoşulması, təlimi canlı rejimdə izləməsi üçün KOBİA və agentliyin ölkənin 10 şəhər və rayonunda fəaliyyət göstərən KOB dostları tərəfindən sahibkarlara hər cür dəstək göstərilib.
Qeyd edək ki, UNEC Ekstern Mərkəzində indiyədək KOBİA tərəfindən təşkil olunan onlayn təlimlərdən 1200-dək sahibkar yararlanıb.

Online training opportunities have been created nearly for 300 entrepreneurs at UNEC External Training centre
05 APRIL 2019 | VIEWS:
On April 4 the next online training for entrepreneurs have been organized at “UNEC External Center”  with the organization of   Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) under the Ministry of Economy.
The technical capabilities of  “UNEC External” Center enabled entrepreneurs operating in  about 300 other regions of the country and in Baku to benefit from the training on “Organization of services held on Food Safety and Innovations”. During the training, presentations on food safety, relevant procedures and innovations in this field were presented to entrepreneurs and the questions they were interested in were answered.
Employees of the Food Safety Agency have been involved in online training as an expert.
Within the training , except direct access to the experts the entrepreneurs were also given a chance  to send their questions in writing form that they were  interested in. Some of the written appeals have been responded promptly by the experts during the  training, and entrepreneurs were given relevant information about the questions requring an investigation  after the training.
Entrepreneurs were provided with all kinds of support from SMBDA  and  SMB  friends of the agency operating in 10cities and regions of the country for direct entry of entrepreneurs from anywhere to the training,  for watching the training alive.
It should be noted that up to 1200 entrepreneurs have benefited from online trainings organized by UNEC External Center so far.