UNEC-in müəllimi Araz Aslanlı beynəlxalq elmi tədbirlərdə iştirak edib
araz_2981Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadiyyat və İşlətmə” kafedrasının müəllimi Araz Aslanlı noyabrın 23-24-dək Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən konfranslarda məruzə ilə çıxış edib.
A.Aslanlı əvvəlcə Marmara Universitetində “Cənubi Qafqazdakı son proseslər və Qarabağ problemi” adlı məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə Qarabağ probleminin yaranmasının və həll olunmadan qalmasının səbəbləri izah edilib, eləcə də Qarabağ problemin həll olunmamasının Azərbaycan, region və dünya üçün yaratdığı mənfi nəticələr və risklər barədə məlumat verilib. Məruzədən sonra iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
UNEC müəllimi İstanbul Şehir Universitetində keçirilən “Avrasiyanın Balkanları – Qafqaz regionunda Güc Savaşları” adlı konfransda da məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə Qafqaz regionunun qlobal və regional güclər üçün əhəmiyyəti, region uğurundakı tarixi rəqabət və hal-hazırda gedən proseslər izah edilib. Konfrans iştirakçıların mövzu ilə bağlı sualları cavablandırılıb.

Teaching staff of the Department of “Economics and Business Administration” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Araz Aslanli made speeches in the conferences held in Istanbul, Turkey on the dates of November 23-24.
Firstly, A.Aslanli made a report on “Latest Processes in the Southern Caucasus and the Garabagh Problem” at the Marmara University. The causes of the Garabagh Problem and its remaining unsolved were explained, as well as the negative results and risks of unsettled problem for the region and world were informed within the report. The participants’ questions were responded after the lecture.
UNEC’s teacher made a report within the conference on “Balkans of the Eurasia-Power Wars in the Caucasian Region” held at the Shehir University of Istanbul. The significance of Caucasian region for global and regional powers, historical rivalry for the region and ongoing processes were commented in the report. The conference participants’ questions on the topic were answered.