UNEC tələbələri arasında esse müsabiqəsi keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC ) Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin tələbələri arasında dövlət müstəqilliyinin 25 illiyinə həsr olunan esse müsabiqəsi keçirilib.
Müsabiqədən öncə Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev, Azərbaycan dili kafedrasının müdiri, professor Tofiq Əbdülhəsənli və tarixçi professor Abbas Seyidov dövlət müstəqilliyinin tarixi barədə məlumat veriblər. Bildirilib ki, 1991-ci il oktyabrın 18-də Ali Sovetinin sessiyasında Dövlət Müstəqilliyi haqqında Konstitusiya Aktı qəbul edilməklə Azərbaycanın dövlət müstəqilliyi yenidən bərpa edilib. Xalqın təkidli tələbi ilə Ulu Öndər Heydər Əliyevin 1993-cü ildə hakimiyyətə qayıdışı və apardığı müdrik siyasət nəticəsində ölkəmiz məhvolma təhlükəsindən, vətəndaş müharibəsindən xilas edilib. Həmçinin ictimai-siyasi sabitlik bərqərar olub və bütün sahələrdə uğurlu islahatların başlanmasına zəmin yaradılıb.
Çıxışlardan sonra tələbələrin esseləri dinlənilib. Ən yaxşı esse yazan tələbələr diplomlarla təltif edilib.

Среди студентов UNEC состоялся конкурс эссе
Среди студентов Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялся конкурс эссе, посвященный 25-летию государственной независимости.
Перед началом конкурса директор Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования Сабухи Танрывердиев, заведующий кафедрой Азербайджанского языка, профессор Тофик Абдулгасанли и историк Аббас Сеидов дали информацию об истории государственной независимости. Было отмечено, что 18 октября 1991 года на сессии Верховного совета был принят Акт конституции о государственной независимости и вновь восстановлена государственная независимость Азербайджана. По настоятельному требованию народа в 1993 году Великий вождь Гейдар Алиев вернулся к власти и в результате проводимой мудрой политики наша страна была спасена от катастрофы, опасности гражданской войны. Также была восстановлена общественно-политическая стабильность и создана почва для начала успешных реформ во всех сферах.
После выступлений были заслушаны эссе студентов. Студентам, написавшим лучшие эссе, были вручены дипломы.