UNEC tələbələri arasında esse müsabiqəsi keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC ) Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin tələbələri arasında dövlət müstəqilliyinin 25 illiyinə həsr olunan esse müsabiqəsi keçirilib.
Müsabiqədən öncə Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev, Azərbaycan dili kafedrasının müdiri, professor Tofiq Əbdülhəsənli və tarixçi professor Abbas Seyidov dövlət müstəqilliyinin tarixi barədə məlumat veriblər. Bildirilib ki, 1991-ci il oktyabrın 18-də Ali Sovetinin sessiyasında Dövlət Müstəqilliyi haqqında Konstitusiya Aktı qəbul edilməklə Azərbaycanın dövlət müstəqilliyi yenidən bərpa edilib. Xalqın təkidli tələbi ilə Ulu Öndər Heydər Əliyevin 1993-cü ildə hakimiyyətə qayıdışı və apardığı müdrik siyasət nəticəsində ölkəmiz məhvolma təhlükəsindən, vətəndaş müharibəsindən xilas edilib. Həmçinin ictimai-siyasi sabitlik bərqərar olub və bütün sahələrdə uğurlu islahatların başlanmasına zəmin yaradılıb.
Çıxışlardan sonra tələbələrin esseləri dinlənilib. Ən yaxşı esse yazan tələbələr diplomlarla təltif edilib.

The Essay Contest held among the UNEC Students
The Essay Contest dedicated to the 25th Anniversary of the State Independence has been held among the students of the Distance, Part- time and Secondary Education Center  of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Director of the Distance, Part- time and Secondary Education Center Sabuhi Tanriverdiyev, Head of the Department of Azerbaijan Language, Professor Tofig Abdulhasanli and the historian Professor Abbas Seyidov delivered the information about the State Independence before the contest. It was said that Azerbaijan’s State Independence was restored after the Constitutional Act on State Independence was adopted during the Supreme Council’s session on October 18 1991. As a result of the Great Leader Heydar Aliyev’s return to power at the people’s request in 1993 and wise policy pursued by our country was rescued from the destruction and civil war. Also socio-political stability was established and the conditions for the foundation of successful reforms in all areas were created.
After the speeches, the students’ essays were heard. The best essay writing students were awarded diplomas.