UNEC tələbələri kitab sərgisində
UNEC tələbələri Səbail rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanasında 31 mart  Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunan kitab sərgisində iştirak ediblər.
UNEC tələbəsi, “İqtisadçı tələbələrə dəstək” İctimai Birliyinin sədri Səməd Rzazadə tələbələrə 1918-ci ildə Bakı şəhərində və onun ətraf kəndlərində, eləcə də Şamaxı, Quba, Xaçmaz, Lənkəran, Salyan, Zəngəzur, Qarabağ, Naxçıvan və digər ərazilərdə Bakı Soveti və daşnak erməni silahlı dəstələrinin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri qırğından söz açıb, rəsmi mənbələrə əsasən soyqırımın nəticəsində on minlərlə azərbaycanlının qətlə yetirildiyini, insanların itkin düşdüyü, Qubada aşkar edilən kütləvi məzarlıqda – Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə yaradılan Quba Soyqırımı Memorial Kompleksində müxtəlif yaş qruplarına aid 400-dən çox insan cəsədinin qalıqlarının müəyyən olunmasının soyqırımın bariz nümunəsi olduğunu bildirib.
Tələbələrin marağına səbəb olan sərgidə həmçinin Azərbaycanın və Ukraynanın ictimai-siyasi xadimi, şair, yazıçı, tarixi araşdırmaçı Xaqani İsmayılın erməni vandalizmindən, işğalçılıq, irqçilik siyasətindən bəhs edən və tarixi faktlara əsaslanan “Erməni məsələsi” və türk-müsəlman soyqırımı” (azərbaycanca, ingiliscə), “Ermənilərin müsəlmanlara, xristianlara və yəhudilərə qarşı soyqırımı” (ingiliscə, rusca) kitabları təqdim edilib.

UNEC Students at the Exhibition of Books
UNEC students attended the Exhibition of Books dedicated to the Genocide of Azerbaijanis – March 31 held in the Central Library of the NLS.
UNEC’s student, Chairman of the Public Union “Support to Economist Students” Samad Rzazade delivered the information about the massacre committed by the armed groups of Baku Soviet and dashnak Armenians in Baku and its nearby villages, as well as in Shamakhi, Guba, Khachmaz, Lenkoran, Salyan, Zangazur, Garabagh, Nakhchivan and other territories in 1918; it was informed, in accordance with the official information, that ten millions of Azerbaijanis were killed and missing as a result of genocide. He noted that identification of the bodies of more than 400 people of different age groups in the mass grave found Guba- Guba Genocide Memorial Complex established by the Heydar Aliyev Foundation is a striking example of genocide.
Students were also introduced books written about Armenian vandalism, aggression, racism and expansionism policy based on historical facts “Armenian Issue” and Turkish-Armenian genocide (in Azerbaijani and English) “Armenian Genocide against the Muslims, Christians and Jews (in English and Russian) by the public and political figure of Azerbaijan and the Ukraine, poet, writer and historical researcher Khagani Ismayil within the exhibition which was of great interest by students.