UNEC tələbələri kitab sərgisində
UNEC tələbələri Səbail rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanasında 31 mart  Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunan kitab sərgisində iştirak ediblər.
UNEC tələbəsi, “İqtisadçı tələbələrə dəstək” İctimai Birliyinin sədri Səməd Rzazadə tələbələrə 1918-ci ildə Bakı şəhərində və onun ətraf kəndlərində, eləcə də Şamaxı, Quba, Xaçmaz, Lənkəran, Salyan, Zəngəzur, Qarabağ, Naxçıvan və digər ərazilərdə Bakı Soveti və daşnak erməni silahlı dəstələrinin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri qırğından söz açıb, rəsmi mənbələrə əsasən soyqırımın nəticəsində on minlərlə azərbaycanlının qətlə yetirildiyini, insanların itkin düşdüyü, Qubada aşkar edilən kütləvi məzarlıqda – Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə yaradılan Quba Soyqırımı Memorial Kompleksində müxtəlif yaş qruplarına aid 400-dən çox insan cəsədinin qalıqlarının müəyyən olunmasının soyqırımın bariz nümunəsi olduğunu bildirib.
Tələbələrin marağına səbəb olan sərgidə həmçinin Azərbaycanın və Ukraynanın ictimai-siyasi xadimi, şair, yazıçı, tarixi araşdırmaçı Xaqani İsmayılın erməni vandalizmindən, işğalçılıq, irqçilik siyasətindən bəhs edən və tarixi faktlara əsaslanan “Erməni məsələsi” və türk-müsəlman soyqırımı” (azərbaycanca, ingiliscə), “Ermənilərin müsəlmanlara, xristianlara və yəhudilərə qarşı soyqırımı” (ingiliscə, rusca) kitabları təqdim edilib.

Студенты UNEC на выставке книг
Студенты UNEC в Центральной библиотеке ЦБС Сабаильского района приняли участие в выставке книг, посвященной 31 марта — дню геноцида азербайджанцев.
Студент UNEC, председатель Общественного объединения «Поддержка студентов-экономистов» Самед Рзазаде рассказал о резне, совершенной Бакинским советом и вооруженными силами армянских дашнаков против азербайджанцев в 1918 году в городе Баку и его окрестных селах, а также в Шамахе, Кубе, Хачмазе, Ленкорани, Сальяне, Зангезуре, Карабахе, Нахчыване и на других территориях. На основе исторических источников выявлено, что в результате геноцида азербайджанцев убиты и пропали без вести десятки тысяч людей, в массовом захоронении, найденном в Губе, в Губинском мемориальном комплексе геноцида, созданного при поддержке Фонда Гейдара Алиева, найдены более 400 человеческих трупов, принадлежащих различным возрастным группам, что является наглядным примером геноцида.
На выставке, вызвавшей интерес у студентов, были представлены книги азербайджанского и украинского общественно-политического деятеля, поэта, писателя, историка-исследователя Хагани Исмаила, повествующие об армянском вандализме, агрессии, расистской политике и опирающиеся на исторические факты «Армянский вопрос» и тюркско-мусульманский геноцид» (на азербайджанском, английском языках), «Геноцид армян против мусульманства, христианства и евреев» (на английском, русском языках).