UNEC tələbələri Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotelində təcrübə keçəcəklər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələrindən ibarət qrup  Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotelin icraçı meneceri Resul Erciyasın dəvəti ilə Qəbələ rayonunda “Tufandağ” Qış-Yay Turizm İstirahət  Kompleksində keçirilən təlimlərdə iştirak ediblər.
“Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə olunması” kafedrasının müəllimi Yalçın Köçərlinin rəhbərliyi ilə İqtisadiyyat fakültəsinin “Turizm və  otelçilik” ixtisası üzrə II və III kurs tələbələrinin iştirak etdiyi təlimlərdə otellərin menecmenti üzrə maraqlı müzakirələr aparılıb. Hotelin  icraçı meneceri  Resul Erciyas və bölmə rəhbərləri 5 ulduzlu oteldə minimum xidmət standartları, otel nömrələrinin standartları, dağ-xizək kompleksləri, kanat yolları, spa mərkəzləri və kadrların otelin iqtisadi səmərəliliyinin yüksəldilməsinə təsiri haqqında məlumat veriblər.
Təlimlərin sonunda UNEC tələbələrinin istehsalat təcrübələrinin Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotelində keçirilməsi üçün otel rəhbərliyi ilə razılıq əldə olunub.
Oteldə ustad dərsləri və praktiki dərslərin keçirilməsi UNEC-lə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən tədbirlər planına uyğun reallaşdırılıb.

Студенты UNEC пройдут практику в Отели Qafqaz Tufandag Mountain Resort
Группа в составе студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) по приглашению исполнительного менеджера Отеля Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotelin Ресула Эрджияса приняла участие в тренингах, проведенных в Летне-зимнем комплексе отдыха и туризма «Туфандаг» Габалинского района.
В тренингах при участии преподавателя кафедры «Экономика и управление социальной сферой» Ялчына Кёчерли и  студентов II и  III курсов факультета Экономики по специальности «Туризм и отельное дело» были проведены интересные обсуждения по менеждменту отелей. Исполнительный менеджер Ресул Эрджияс и руководители отделов дали информацию о минимальных стандартных услугах отеля 5 звезд, стандартах номеров отеля, горнолыжном комплексе, канатной дороге, центров spa и влиянии кадров на повышение экономической эффективности отеля.
В конце тренингов для прохождения студентами UNEC производственной практики в Отели Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotelində получено соглашение руководства отеля.
Проведение в отели уроков мастер-класс и практических занятий реализовано согласно плану мероприятий, осуществляемых в рамках сотрудничества UNEC и Министерства культуры и туризма.