UNEC tələbələri Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotelində təcrübə keçəcəklər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələrindən ibarət qrup  Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotelin icraçı meneceri Resul Erciyasın dəvəti ilə Qəbələ rayonunda “Tufandağ” Qış-Yay Turizm İstirahət  Kompleksində keçirilən təlimlərdə iştirak ediblər.
“Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə olunması” kafedrasının müəllimi Yalçın Köçərlinin rəhbərliyi ilə İqtisadiyyat fakültəsinin “Turizm və  otelçilik” ixtisası üzrə II və III kurs tələbələrinin iştirak etdiyi təlimlərdə otellərin menecmenti üzrə maraqlı müzakirələr aparılıb. Hotelin  icraçı meneceri  Resul Erciyas və bölmə rəhbərləri 5 ulduzlu oteldə minimum xidmət standartları, otel nömrələrinin standartları, dağ-xizək kompleksləri, kanat yolları, spa mərkəzləri və kadrların otelin iqtisadi səmərəliliyinin yüksəldilməsinə təsiri haqqında məlumat veriblər.
Təlimlərin sonunda UNEC tələbələrinin istehsalat təcrübələrinin Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotelində keçirilməsi üçün otel rəhbərliyi ilə razılıq əldə olunub.
Oteldə ustad dərsləri və praktiki dərslərin keçirilməsi UNEC-lə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən tədbirlər planına uyğun reallaşdırılıb.

UNEC Students will get training in Caucasus Tufandagh Mountain Resort Hotel
A group of the students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) attended trainings held in Tufandagh Winter-Summer Resort Complex in Gabala region by the Caucasus Tufandagh Mountain Resort Hotel Executive Manager Resul Erciyas’s invitation.
Interesting debates on the Management of Hotels were made within the trainings attended by the II and III year undergraduate students of the School of “Economics” majoring in Tourism and Hotel Management under the instructor of the Department of Economy and Administration of Social Sphere Yalchin Kocherli’s supervision. Students were provided with the information about the minimum hotel service standards, accommodation standards, downhill ski complexes, ropeways, spas and the impact of the staff in increasing economic efficiency of the hotel in 5 star hotels by the Executive Manager Resul Erciyas and 5 Section Heads.
At the end of the training Agreement on arranging UNEC students’ internship in Caucasus Tufandagh Resort Hotel was achieved.
The Master Classes and practical courses conducted in the hotel were implemented in accordance with the actions plan of the cooperation between UNEC and the Ministry of Culture and Tourism.