UNEC YAP gəncləri Xocalı qurbanlarını yad etdi
“Xocalı həftəsi” çərçivəsində növbəti tədbir UNEC YAP gənclərinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə keçirildi. Əvvəlcə Xocalı şəhidlərinin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan YAP Səbayel rayon UNEC ilk ərazi təşkilatının sədri, prorektor Mikayıl Zeynalov bildirdi ki, Xocalı faciəsi tarix boyu erməni qəsbkarları tərəfindən xalqımızın başına gətirilən ən dəhşətli soyqırımlardan biridir. Bizim gənclərimiz, UNEC tələbələri bu qətliamı unutmamalı və Xocalı həqiqətlərini dünya ictimaiyyətinə çatdırmaqda bütün səylərini əsirgəməməlidirlər.
Tədbirin sonunda UNEC tələbələrinin hazırladıqları ədəbi-bədii-müsiqili kompozisiya tədbir iştirakçılarına təqdim olundu. Biznes və Menecment fakültəsinin III kurs tələbəsi Həsən Bədəlbəylininin ifasında “Şəhidlər” musiqisi, “SABAH” Mərkəzinin IV kurs tələbəsi Günay Qarayevanın ifasında “Bağışlama bizi Vətən” laylası, Maliyyə və Mühasibat  fakültəsinin I kurs tələbəsi Təranə  Quliyevanın “Ay Xocalım” şeiri iştirakçıların daha çox marağına səbəb oldu.

Молодежь YAP UNEC почтила память жертв Ходжалы
Очередное мероприятие в рамках «Недели Ходжалы» состоялось при организационной поддержке молодежи YAP UNEC. Вначале минутой молчания была почтена светлая память шехидов Ходжалы.
Открыв мероприятие вступительным словом председатель первой территориальной организации YAP UNEC Сабаильского района, проректор Микаил Зейналов отметил, что трагедия Ходжалы является одним из страшных геноцидов, учиненных армянами над нашим народом. Студенты UNEC не должны забывать этого и стремиться довести до мировой общественности всю правду о Ходжалы.
В завершении участникам мероприятия была представлена литературно-художественная музыкальная композиция, подготовленная студентами UNEC. Большой интерес у участников мероприятия вызвала музыка «Шехиды» в исполнении студента III курса факультета Бизнеса и менеджмента Гасана Бадалбейли, колыбельная «Не прощай нас, Родина» в исполнении студентки IV курса Центра «САБАХ» Гюнай Гараевой и стихотворение «О, Ходжалы», которое прочитала студентка I курса факультета Финансов и бухгалтерии Тарана Гулиева.