UNEC YAP gəncləri Xocalı qurbanlarını yad etdi
“Xocalı həftəsi” çərçivəsində növbəti tədbir UNEC YAP gənclərinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə keçirildi. Əvvəlcə Xocalı şəhidlərinin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan YAP Səbayel rayon UNEC ilk ərazi təşkilatının sədri, prorektor Mikayıl Zeynalov bildirdi ki, Xocalı faciəsi tarix boyu erməni qəsbkarları tərəfindən xalqımızın başına gətirilən ən dəhşətli soyqırımlardan biridir. Bizim gənclərimiz, UNEC tələbələri bu qətliamı unutmamalı və Xocalı həqiqətlərini dünya ictimaiyyətinə çatdırmaqda bütün səylərini əsirgəməməlidirlər.
Tədbirin sonunda UNEC tələbələrinin hazırladıqları ədəbi-bədii-müsiqili kompozisiya tədbir iştirakçılarına təqdim olundu. Biznes və Menecment fakültəsinin III kurs tələbəsi Həsən Bədəlbəylininin ifasında “Şəhidlər” musiqisi, “SABAH” Mərkəzinin IV kurs tələbəsi Günay Qarayevanın ifasında “Bağışlama bizi Vətən” laylası, Maliyyə və Mühasibat  fakültəsinin I kurs tələbəsi Təranə  Quliyevanın “Ay Xocalım” şeiri iştirakçıların daha çox marağına səbəb oldu.

25 FEBRUARY 2017 | VIEWS:
The next event within the “Khojali Week” was initiated and organized by UNEC NAP youths. Firstly Khojali martyrs’ memory was commemorated with a minute’s silence.
Making an opening speech, Chairman of the first territorial organization of NAP Sabail district, Vice-rector Mikayil Zeynalov said the Khojali tragedy is the most terrible genocide perpetrated to our people by Armenian aggressors throughout the history. He stressed that our youth, UNEC students should not forget this massacre and make all efforts to bring the truth about Khojali to the world community.
A literary-musical composition prepared by UNEC students was introduced to the participants’ attention in the end of the event. A musical performance “Martyrs” by the III year student of the Faculty Business and Management Hasan Badalbayli, a lullaby “Motherland, don’t forgive us” by the IV year students of SABAH Center Gunay Garayeva and and a poetry “My Khojali” sounded by the I year student of the Faculty Finance and Accounting Tarana Guliyeva were of great interest by the attendees.