Hemid m - копияdos.Həmidov Həmid İnsaf oğlu
1997-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Yanında Xalq Təsərrufatını İdarəetmə İnstitutunun bakalavr pilləsini Biznesin təşkili və idarəedilməsi ixtisası üzrə bitirmişdir. 2001-ci ildə Türkiyədə Gebze Yüksek Teknoloji Enistüsünün həmin ixtisasının magistr pilləsini bitirmişdir. 2006-2010-cu illərdə “NAB Şirkətlər Qrupunun” İnsan Resursları Komitəsində layihə rəhbəri vəzifəsində çalışmışdır. 1976-cı ildə anadan olmuşdur. 1983-1993-cü illərdə 88 saylı orta məktəbdə təhsil almışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında çalışır. 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Neft Emalı müəssisələrində əməyin ödənilməsinin təşkili və təkmilləşdirilməsi mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmlər namizədi elmi dərəcəsi almışdır. 2006-cı ildən Biznes inzibatçılığı kafedrasnın baş müəllimi vəzifəsində çalışır. 2012-ci ildən kafedranın dosentidir. İnsan Resurslarının İdarəedilməsi dərs vəsaitinin müəlliflərindən biridir. Bir çox Beynəlxalq Elmi-Praktik konfrans və seminarlarda iştirak etmişdir.*
Milli iqtisadiyyatın aktual problemlərinə aid 15-a qədər elmi əsərin, o cümlədən 5 kitab, monoqrafiya, dərslik və dərs vəsaitinin müəllifidir. 2012-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində İSO 9001:2008 “Keyfiyyəti idarəetmə” sistemi üzrə baş auditordur.
2014-cü ilin aprelindən 10.09.2020-ci il tarixə kimi UNEC-in Doktorantura şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışmışdır. UNEC-in “İqtisadiyyat və idarəetmə” kafedrasının dosentidir.
10.09.2020-ci il tarixdən  24.01.2022-ci ilə kimi Elmi fəaliyyətin təşkili və idarə edilməsi departamentinin Elmi fəaliyyətin təşkili şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
hamid71dd11066e1a21-Sakarya Universitesi Ziyaret_9488 (2)_resize (1)DSC_4029IMG_7863DSC_9060DSC_9051
dos. H.Həmidov UNEC NEWS-da
UNEC-in gənc tədqiqatçılarının elmi seminarı: “Milli iqtisadiyyatın müasir problemləri” (05.03.2018)
UNEC professorları elmin aktual problemlərindən danışıblar (27.12.2017)
Azərbaycanda doktorantura təhsilinin təkmilləşdirilməsi Avropa tərəfdaşları ilə müzakirə olunub (10.10.2017)
“Plagiat.pl” şirkətindən UNEC-in doktorant və magistrləri üçün təlim (12.05.2017)
UNEC-də elmi tədqiqat işlərinin perspektivləri müzakirə edilib (10.03.2017)
Keyfiyyət azərbaycan təhsilinin prioritetidir (“Azərbaycan müəllimi” qəzeti, 05.01.2016)
UNEC əməkdaşları İsveçdə keçirilən seminarda iştirak edib (03.10.2016)
Həftənin məqaləsi: NLP İLƏ UĞUR QAZANAQ:- Gülümsə, hədəf seç, mübarizə apar! (09.06.2016)
Radio UNEC-də yeni veriliş – NLP master (20.05.2016)
UNEC Azərbaycanda beynəlxalq sertifikat əldə edən ilk dövlət ali təhsil müəssisəsidir – “Xalq Qəzeti”nə MÜSAHİBƏ  (11.11.2015)

доц. Гамидов Гамид Инсаф оглы
В 1997 году окончил ступень по специальности Организация и управление бизнесом Института управления народным хозяйством при Кабинете министров Азербайджанской Республики. В 2001 году в Турции по этой же специальности  окончил ступень бакалавра «Института высоких технологий Гебзе». В 2006-2010 годы работал руководителем проекта в Комитете человеческих ресурсов «Группы компаний NAB».
С 2001 года работает на кафедре «Управление бизнесом» Азербайджанского государственного экономического университета. В  2007 году, защитив диссертационную работу по теме Организация и усовершенствование оплаты труда в в нефперерабатывающих предприятиях Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики, получил ученую степень кандидата экономических наук. С 2006 года работает старшим преподавателем на кафедре Администрация бизнеса. С 2012 года доцент кафедры. Является соавтором учебного пособия Управление человеческими ресурсами. Участвовал во многих международных научно-практических семинарах
Является автором около 15 научных трудов по актуальным проблемам национальной экономики, в том числе 5 книг, монографий, учебников и учебных пособий. С 2012 года является старшим аудитором в Азербайджанском государственном экономическом университете по системе «Управление качеством» İSO 9001:2008.
С апреля 2014 года по 10 сентября 2020 года работал руководителем докторантуры UNEC.
С 09.10.2020 по 24.01.2022 работал заведующим отделом организации научной деятельности Департамента организации и управления научной деятельностью.
DSC_4029IMG_7863DSC_9217DSC_6788DSC_9060DSC_9051
Научный семинар молодых исследователей UNEC: «Современные проблемы национальной экономики» (05.03.2018)