Hemid m - копияdos.Həmidov Həmid İnsaf oğlu
1997-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Yanında Xalq Təsərrufatını İdarəetmə İnstitutunun bakalavr pilləsini Biznesin təşkili və idarəedilməsi ixtisası üzrə bitirmişdir. 2001-ci ildə Türkiyədə Gebze Yüksek Teknoloji Enistüsünün həmin ixtisasının magistr pilləsini bitirmişdir. 2006-2010-cu illərdə “NAB Şirkətlər Qrupunun” İnsan Resursları Komitəsində layihə rəhbəri vəzifəsində çalışmışdır. 1976-cı ildə anadan olmuşdur. 1983-1993-cü illərdə 88 saylı orta məktəbdə təhsil almışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında çalışır. 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Neft Emalı müəssisələrində əməyin ödənilməsinin təşkili və təkmilləşdirilməsi mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmlər namizədi elmi dərəcəsi almışdır. 2006-cı ildən Biznes inzibatçılığı kafedrasnın baş müəllimi vəzifəsində çalışır. 2012-ci ildən kafedranın dosentidir. İnsan Resurslarının İdarəedilməsi dərs vəsaitinin müəlliflərindən biridir. Bir çox Beynəlxalq Elmi-Praktik konfrans və seminarlarda iştirak etmişdir.*
Milli iqtisadiyyatın aktual problemlərinə aid 15-a qədər elmi əsərin, o cümlədən 5 kitab, monoqrafiya, dərslik və dərs vəsaitinin müəllifidir. 2012-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində İSO 9001:2008 “Keyfiyyəti idarəetmə” sistemi üzrə baş auditordur.
2014-cü ilin aprelindən 10.09.2020-ci il tarixə kimi UNEC-in Doktorantura şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışmışdır. UNEC-in “İqtisadiyyat və idarəetmə” kafedrasının dosentidir.
10.09.2020-ci il tarixdən  24.01.2022-ci ilə kimi Elmi fəaliyyətin təşkili və idarə edilməsi departamentinin Elmi fəaliyyətin təşkili şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
hamid71dd11066e1a21-Sakarya Universitesi Ziyaret_9488 (2)_resize (1)DSC_4029IMG_7863DSC_9060DSC_9051
dos. H.Həmidov UNEC NEWS-da
UNEC-in gənc tədqiqatçılarının elmi seminarı: “Milli iqtisadiyyatın müasir problemləri” (05.03.2018)
UNEC professorları elmin aktual problemlərindən danışıblar (27.12.2017)
Azərbaycanda doktorantura təhsilinin təkmilləşdirilməsi Avropa tərəfdaşları ilə müzakirə olunub (10.10.2017)
“Plagiat.pl” şirkətindən UNEC-in doktorant və magistrləri üçün təlim (12.05.2017)
UNEC-də elmi tədqiqat işlərinin perspektivləri müzakirə edilib (10.03.2017)
Keyfiyyət azərbaycan təhsilinin prioritetidir (“Azərbaycan müəllimi” qəzeti, 05.01.2016)
UNEC əməkdaşları İsveçdə keçirilən seminarda iştirak edib (03.10.2016)
Həftənin məqaləsi: NLP İLƏ UĞUR QAZANAQ:- Gülümsə, hədəf seç, mübarizə apar! (09.06.2016)
Radio UNEC-də yeni veriliş – NLP master (20.05.2016)
UNEC Azərbaycanda beynəlxalq sertifikat əldə edən ilk dövlət ali təhsil müəssisəsidir – “Xalq Qəzeti”nə MÜSAHİBƏ  (11.11.2015)

Assist. Prof.Hamidov Hamid Insaf
was born in 1976. He studies at the secondary school #88 over 1983-1993 years. He graduated from the Business organization and management speciality at the Institute of Administration of People’s Economy under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan in 1997 and acquired the bachelor degree. In 2001, he graduated from the master degree on the same speciality ay the Gebze High Technologies Institute of Turkey. He was the project manager at the Human Resources Committee of the “NAB” Group of Companies over 2006-2010 years.
Since 2001, he worked at the Business management Department of the Azerbaijan State Economic University. He defended the dissertation on organization and improvement of remuneration system at oil-processing entities of the State Oil Company of Azerbaijan Republic in 2007 and gained the scientific degree of the candidate of economic sciences. From 2006, he worked as the senior teacher at the Business administration Department. He became the assistant professor of the Department since 2012. He is one of the authors of the Human resources management textbook. He participated in a number of international scientific-practical conferences.
He is the author of up to 15 scientific works addressing urgent challenges faced by the national economy, including 5 books, monographs, textbooks and training aids. From 2012, he is the chief auditor on ISO 9001:2008 “Quality management” system at the Azerbaijan State Economic University.
From April 2014 to 10.09.2020 he worked as the Head of the Doctoral Department of UNEC.
From 10.09.2020 to 24.01.2022 he worked as the head of the Department of Organization of Scientific Activity of the Department of Organization and Management of Scientific Activity.
1-Sakarya Universitesi Ziyaret_9488 (2)_resize (1)DSC_4029IMG_7863DSC_6788DSC_9060DSC_9051
The scientific seminar of young researchers of UNEC: “The modern problems of national economy” (05.03.2018)
The issues of improving the doctoral studies in Azerbaijan has been discussed with the European partners