Mərkəzin rəhbəri: s.ü.f.d. Renying LiÜnvan: UNEC-in I tədris korpusu  |
UNEC BİR KƏMƏR, BİR YOL UNEC Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 9 oktyabr 2019-ci il tarixli iclasının 167 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 1020/3/2019 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC Rektorunun 1059/3/2019 -li əmrinə əsasən mərkəzə rəhbərlik Çin Xalq Respublikasının Lanju Universitetinin Mərkəzi Asiya Tədqiqat İnstitutunun dəvətli professoru, “Bir kəmər, bir yol. Elm və texnika” Alyansının baş katibinin müavini, Çin Xalq Respublikasının vətəndaşı, s.ü.f.d. Renying Liyə həvalə edilmişdir.
Əzimzadə Aslan Cavid oğlu — UNEC “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının müəllimi
Professor David Qingzhong Pan — Tsinghua Universiteti, Schwarzman Kollecinin dekanı
UNEC-də onlayn seminar: “Bir kəmər, Bir yol» layihəsi və Azərbaycan üçün yeni imkanlar” (16.12.2022)

Руководитель центра: д.ф.с., Ли Ренйинг
Исследовательский центр UNEC «ОДИН ПОЯС, ОДИН ПУТЬ» создан в соответствии с Решением заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 9 октября  2019 года № 167 и приказом ректора UNEC № 1020/3/2019.
В соответствии с приказом ректора UNEC № 1059/3/2019 руководство центром поручено приглашенному профессору Исследовательского института Центральной Азии Ланджунского университета Китайской Народной Республики, заместителю генерального секретаря Альянса «Один пояс, один путь. Наука и техника», гражданину Китайской Народной Республики, д.ф.социол. Ли Ренйингу.