Mərkəzin rəhbəri: s.ü.f.d. Renying LiÜnvan: UNEC-in I tədris korpusu  |
UNEC BİR KƏMƏR, BİR YOL UNEC Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 9 oktyabr 2019-ci il tarixli iclasının 167 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 1020/3/2019 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC Rektorunun 1059/3/2019 -li əmrinə əsasən mərkəzə rəhbərlik Çin Xalq Respublikasının Lanju Universitetinin Mərkəzi Asiya Tədqiqat İnstitutunun dəvətli professoru, “Bir kəmər, bir yol. Elm və texnika” Alyansının baş katibinin müavini, Çin Xalq Respublikasının vətəndaşı, s.ü.f.d. Renying Liyə həvalə edilmişdir.
Əzimzadə Aslan Cavid oğlu — UNEC “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının müəllimi
Professor David Qingzhong Pan — Tsinghua Universiteti, Schwarzman Kollecinin dekanı
UNEC-də onlayn seminar: “Bir kəmər, Bir yol» layihəsi və Azərbaycan üçün yeni imkanlar” (16.12.2022)

Head of the Center: PhD in sociology Li Renyinq
UNEC One Belt, One Road research centre  was established by the Decision No. 167 of the Academic Council of  Azerbaijan State  University of Economics on October 9, 2019 and the UNEC Rector Order 1020/3/2019.
According to the order of UNEC Rector 1059/3/2019, visiting Professor of Central Asian Research Institute of Lanju University of   People’s Republic of China, deputy secretary general of Alliance of “One Belt, One Road. Science and Technology”, Citizen of the People’s Republic of China, PhD in   Sociology Li Renyinq    was entrusted with the leadership of the center.