Mərkəzin rəhbəri: prof. Xəlilov Elçin Nüsrət
Ətraf Mühitin Qlobal Problemləri UNEC Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 30 aprel 2024-cü il tarixli iclasının 195№-li Qərarı və UNEC rektorunun 01 avqust 2024 tarixli 702/3/2024№-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC Rektorunun 01 avqust 2024-cü il tarixli 702/3/2024 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik Çinin Wenzhou Universitetinin Ali kateqoriyalı beynəlxalq eksperti, dəvətli professoru Xəlilov Elçin Nüsrət oğluna həvalə edilmişdir.
KOMANDAMIZ:
Rəhbər:
prof. Xəlilov Elçin Nüsrət – Çinin Wenzhou Universitetinin Ali kateqoriyalı beynəlxalq eksperti, dəvətli professoru (Wenzhou/Çin)

Contact tel: +(994) 12 492-57-31
The UNEC Research Center on Global Environmental Issues was established by Decision No. 195 of the UNEC Scientific Council on April 30, 2024, and by Order No. 702/3/2024 issued by the Rector of UNEC on August 1, 2024. Based on this order, the center is led on a voluntary basis by Prof. Khalilov Elchin Nusrat, a distinguished international expert and invited professor from Wenzhou University in China.
OUR TEAM:
Director:
Prof. Elchin Nusrat Khalilov – International expert and visiting professor at Wenzhou University, China
Prof. Dr. Jean-Guy Fontaine – Director of J-G International Joint Lab (Shaoxing/China); leading researcher in Robotics, AI, and IT Innovation (Paris/France)