Mərkəzin rəhbəri: Məmmədova Sevda Kərim qızıÜnvan: UNEC-in I tədris korpusu |
HAQQIMIZDA:UNEC Səhiyyə İqtisadiyyatı Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 9 oktyabr 2019-cu il tarixli iclasının 167 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 1020/3/2019 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
2020-2021-ci illərdə mərkəzə UNEC Beynəlxalq iqtisadiyyat kafedrasının müəllimi Mirsahib Mirmöhsün oğlu Eminov rəhbərlik edib.
UNEC Rektorunun 754/3/2021 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik UNEC “İqtisadiyyat (rus dilli)” kafedrasının baş müəllimi i.ü.f.d. Məmmədova Sevda Kərim qızına həvalə edilib.
– i.e.d. prof. Kulikov Andrey Yuryeviç – Seçenov Universiteti “Tibbi təminatın təşkili və farmakoiqtisadiyyat” kafedrasının professoru (Moskva/Rusiya)
– dos. Eduard Viktoroviç Patrakov – Rusiyanın Ural Federal Universitetinin laboratoriya müdiri (Yekaterinburq/Rusiya)
– prof. Mahmut Akbolat – TC Sakarya Universitetinin “Səhiyyənin İdarəedilməsi” kafedrasının professoru (Sakarya/Türkiyə)
– dos. Özgün Ünal – TC Sakarya Universitetinin “Səhiyyənin İdarəedilməsi” kafedrasının dosenti (Sakarya/Türkiyə)
– dos. Harun Kırılmaz – TC Sakarya Universitetinin “Səhiyyənin İdarəedilməsi” kafedrasının dosenti (Sakarya/Türkiyə)

Руководитель центра: Мамедова Севда Керим
Исследовательский центр экономики здравоохранения UNEC создан по Решению заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 9 октября  2019 года № 167  и в соответствии с приказом ректора UNEC № 1020/3/2019. 296/3/2018.
В 2020-2021 годах центром руководил Мирсахиб Мирмохсун оглы Эминов, преподаватель кафедры международной экономики UNEC.
Согласно приказу ректора UNEC № 754/3/2021, центр на общественных началах возглавляет старший преподаватель кафедры экономики UNEC (русский язык) д.ф.э. Мамедова Севда  Карим.
• д.э.н., проф. Куликов Андрей Юрьевич – профессор кафедры «Организация медицинской помощи и фармакоэкономика» Сеченовского университета (Москва/Россия)
• доц. Эдуард Викторович Патраков – заведующий лабораторией Уральского федерального университета России (Екатеринбург/Россия)
• проф. Махмут Акболат – профессор кафедры «Менеджмент здравоохранения» Университета ТЦ Сакарья (Сакарья/Турция)
• доц. Озгюн Юнал – доцент кафедры «Менеджмент здравоохранения» Университета ТЦ Сакарья (Сакарья/Турция)
• доц. Харун Кырылмаз – доцент кафедры «Менеджмент здравоохранения» Университета ТЦ Сакарья (Сакарья/Турция)
• проф. Екатерина Юрьевна Упрямова, заведующая отделением анестезиологии и реанимации НИИ гинекологии и репродукции им. Д.О. Отто, Санкт-Петербург, Россия (Санкт-Петербург, Россия)