UNEC Tədqiqat Metodlarının Tətbiqi Mərkəzinin Rəhbəri:  dos.dr. Mücahit Aydın
UNEC Tədqiqat Metodlarının Tətbiqi Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 14 iyul 2023-cü il tarixli iclasının 188 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 557/3/2023 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC Rektorunun 26.07.2023-cü il tarixli 572/3/2023 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik Türkiyə Respublikası Sakarya Universitetinin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ekonometri Bölümünün dosenti Mücahit Aydın-a həvalə edilmişdir.
Rəhbər:  dos.dr.Mücahit Aydın – Türkiyə Respublikası Sakarya Universitetinin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ekonometri Bölümünün dosenti (Sakarya/Türkiyə)
– prof. Ferruh Tuzcuoğlu – TC Sakarya Universitetinin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünün professoru (Sakarya/Türkiyə)
– prof. Hasan Tutar – TC Bolu Abant İzzet Baysal Universitetinin professoru (Bolu/Türkiyə)
–  prof. Daniel Balsalobre Lorente – İspaniyanın Castilla-La Mancha Universitetinin Tətbiqi İqtisadiyyat Departamentinin professoru (Syudad-Real/İspaniya)
– dos. Zahoor Ahmed – Bahçeşehir Kipr Universitetinin İqtisadiyyat, İnzibati və Sosial Elmlər Fakültəsi Biznesin İdarəedilməsi Bölümünün və Pakistanın ILMA Universitetinin dosenti (Lefkoşa/Kipr; Kəraci/Pakistan)
– dos. Mehmet Akif Destek – TC Gazientep Universitetinin dosenti (Gazientep/Türkiyə)
– prof. Maqdalena Radulesku – Rumıniyanın  Buxarest Politexnik Universiteti və Pitesti Universitetinin professoru (Buxarest/Rumıniya)
–  Ph.D. Oğuzhan Bozatlı – TC Osmaniye Korkut Ata Universitetinin Mühasibatlıq və vergi kafedrasının müdiri (Osmaniyə/Türkiyə)
– Ph.D. Tunahan Değirmenci – TC Sakarya Universitetinin Siyasi Elmlər Fakültəsinin Maliyyə kafedrasının elmi işçisi və müəllimi (Sakarya/Türkiyə)

Руководитель Прикладного Центра исследовательских методов UNEC: доц. Муджахид Айдын
Центр применения методов исследования UNEC создан на основании решения № 188 заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 14 июля 2023 года и приказа ректора UNEC № 557/3/. 2023.
Согласно приказу ректора UNEC от 26.07.2023 года № 572/3/2023 руководство центром на общественных началах было поручено Муджахиту Айдыну, доценту кафедры эконометрики факультета политологии Университета Сакарья Республики Турции.
Руководитель: доцент доктор Муджахит Айдын – доцент кафедры эконометрики факультета политических наук Университета Сакарья Турецкой Республики (Сакарья/Турция)
– проф. Феррух Тузкуоглу – профессор кафедры политологии и государственного управления факультета политологии университета Сакарья ТР (Сакарья/Турция)
– проф. Хасан Тутар – профессор университета  Болу Абант Иззет Байсал ТР (Болу/Турция)
–  проф. Даниэль Бальсалобре Лоренте – профессор кафедры Прикладной экономики Университета Кастилья-Ла-Манча Испании (Сьюдад-Реаль/Испания)
– доц. Захур Ахмед – доцент кафедры делового администрирования Кипрского университета Бахчешехир, факультета экономики, управления и социальных наук и Пакистанского университета ILMA (Лефкоша/Кипр; Карачи/Пакистан)
– доц. Мехмет Акиф Дестек – доцент университета Газиентеп ТР (Газиентеп/Турция)
– проф. Магдалена Радулеску – профессор Политехнического университета Бухареста и Университета Питешть Румынии (Бухарест/Румыния)
–  Ph.D. Огужан Бозатлы – заведующий кафедрой бухгалтерского учета и налогообложения университета Османие Коркут Ата ТР (Османие/Турция)
– Ph.D. Тунахан Дегирменчи – научный сотрудник и преподаватель кафедры финансов факультета политических наук университета Сакарья  ТР (Сакарья/Турция)