Fuad m_Əliyev Fuad Bahadur oğlu
1996-cı ildə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunun Menecer hazırlığı fakultəsini bitirmişdir. Həmin il Türkiyə Respublikası Dumlupınar Universiteti Magistraturasının Maliyyə-Mühasibat bölməsinə daxil olmuşdur. 1998-ci ildə həmin universiteti müvəffəqiyyətlə bitirmişdir.
1995-1996-cı illərdə Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyi Türk İnkişaf və Əməkdaşlıq Agentliyinin Bakıdakı nümayəndəliyində tərcüməçi işləmişdir.
1995-ci ilin sentyabr ayından 2001-ci ilin may ayına kimi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdinə Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunda baş laborant, 1998-ci ildən 2001-ci ilin may ayına qədər həmin institutda müəllim işləmişdir.
2001-ci ilin sentyabr ayından «Bank işi» (indiki “”Maliyyə və maliyyə institutları”) kafedrasında baş müəllim vəzifəsində işləyib. 27.09.2018-ci ildən “İqtisadiyyat və biznesin idarə olunması” kafedrasının baş müəllimi işləyir.
2007-ci ildən Universitetin “Təcrübə və işədüzəltmə” şöbəsinin müdiri işləyib.
27.09.2018-ci il tarixinədək UNEC-in Karyera Mərkəzinin direktoru vəzifəsində çalışıb.
20-yə yaxın elmi məqaləsi və tezisi çapdan çıxmışdır.
«İnvestisiya layihələrinin təhlili və dəyərləndirilməsi» fənni üzrə bakalavrlar üçün proqram hazırlayan müəlliflərdən biri və eyni adlı dərs vəsaitinin müəllifidir.
DSC_0286DSC_823714489534736073913237_750x50014489534735413816067_750x500Снимок1115555
F.Əliyev UNEC NEWS-da
(24.10.2017)
UNEC tələbələri dünya çempionatına hansı layihələrlə gedir – MÜSAHİBƏ
(22.09.2017)
UNEC Karyera Mərkəzinin direktoru Fuad Əliyev: Hər bir uğursuzluğun bir təcrübə olduğunu unutmamaq lazımdır
(23.06.2017)
UNEC tələbələri Avropa Birliyi ölkələrində təcrübə keçəcəklər
(16.06.2017)
UNEC tələbələrinin uğuru: “Ən yaxşı biznes ideyası” və “Ən yaxşı ENACTUS ruhu”
(30.05.2017)
Tələbə və magistrlər “Azərbaycan Sənaye Sığorta”-nın mükafatını qazandı (15.03.2017)
Maarifçi QHT-lər və gənclər təşkilatları UNEC-in Karyera Mərkəzində “Beynəlxalq Könüllülər Günü”nü qeyd etdilər

Was born on August 26, 1974 in Aghjabadi town.
In 1996, he graduated from the “Manager training” faculty of the Institute for Administration of People’s Economy under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan. In the same year, he entered the “Finance-Accounting” section of the Master Degree at the Dumlupinar University of the Republic of Turkey. He successfully graduated from the University in 1998.
Over 1995-1996 years, he worked as the translator at the Baku Representation of the Turkish Development and Cooperation Agency of the Ministry of Foreign Affairs of Turkey.
From September 1995 to May 2001, he worked as the head laboratory assistant and from 1998 to May 2001 as the teacher at the Institute for Administration of People’s Economy under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.
From September 2001 up to now, he has been the senior teacher at the “Banking work” department.
Until 27/09/2018, he worked as Director of the UNEC Career Center.
He has about 20 scientific articles and thesis published.
He is one of the authors who prepared the bachelor program on “Analysis and assessment of investment projects” subject and is the author of the book of the same title.
UNEC at “Moscow International Education and Career” exhibition (24.10.2017)
UNEC Students will pass Internship in Europe (16.06.2017)
UNEC Students’ Success: “The best business idea” and “The best ENACTUS spirit” (30.05.2017)
Undergraduate and Graduate Students won prize by “Azerbaijan Industrial Insurance” (15.03.2017)
The “International Volunteers Day” marked at UNEC by the Educationist NGO and Youth Organizations (06.12.2016)
UNEC Academic Thinking: “Human Development” (23.11.2016)
UNEC was represented in the seminars of “International Career Centers” (16.11.2016)
ASUE Career Center Director Fuad Aliyev’s article published in the newspaper “Republic” (22.06.2015)