Fuad m_Əliyev Fuad Bahadur oğlu
1996-cı ildə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunun Menecer hazırlığı fakultəsini bitirmişdir. Həmin il Türkiyə Respublikası Dumlupınar Universiteti Magistraturasının Maliyyə-Mühasibat bölməsinə daxil olmuşdur. 1998-ci ildə həmin universiteti müvəffəqiyyətlə bitirmişdir.
1995-1996-cı illərdə Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyi Türk İnkişaf və Əməkdaşlıq Agentliyinin Bakıdakı nümayəndəliyində tərcüməçi işləmişdir.
1995-ci ilin sentyabr ayından 2001-ci ilin may ayına kimi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdinə Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunda baş laborant, 1998-ci ildən 2001-ci ilin may ayına qədər həmin institutda müəllim işləmişdir.
2001-ci ilin sentyabr ayından «Bank işi» (indiki “”Maliyyə və maliyyə institutları”) kafedrasında baş müəllim vəzifəsində işləyib. 27.09.2018-ci ildən “İqtisadiyyat və biznesin idarə olunması” kafedrasının baş müəllimi işləyir.
2007-ci ildən Universitetin “Təcrübə və işədüzəltmə” şöbəsinin müdiri işləyib.
27.09.2018-ci il tarixinədək UNEC-in Karyera Mərkəzinin direktoru vəzifəsində çalışıb.
20-yə yaxın elmi məqaləsi və tezisi çapdan çıxmışdır.
«İnvestisiya layihələrinin təhlili və dəyərləndirilməsi» fənni üzrə bakalavrlar üçün proqram hazırlayan müəlliflərdən biri və eyni adlı dərs vəsaitinin müəllifidir.
DSC_0286DSC_823714489534736073913237_750x50014489534735413816067_750x500Снимок1115555
F.Əliyev UNEC NEWS-da
(24.10.2017)
UNEC tələbələri dünya çempionatına hansı layihələrlə gedir – MÜSAHİBƏ
(22.09.2017)
UNEC Karyera Mərkəzinin direktoru Fuad Əliyev: Hər bir uğursuzluğun bir təcrübə olduğunu unutmamaq lazımdır
(23.06.2017)
UNEC tələbələri Avropa Birliyi ölkələrində təcrübə keçəcəklər
(16.06.2017)
UNEC tələbələrinin uğuru: “Ən yaxşı biznes ideyası” və “Ən yaxşı ENACTUS ruhu”
(30.05.2017)
Tələbə və magistrlər “Azərbaycan Sənaye Sığorta”-nın mükafatını qazandı (15.03.2017)
Maarifçi QHT-lər və gənclər təşkilatları UNEC-in Karyera Mərkəzində “Beynəlxalq Könüllülər Günü”nü qeyd etdilər

Алиев Фуад Бахадур оглыРодился 26 августа 1974 года в городе Агджабеди.
В 1996 году окончил факультет «Подготовка менеджера» Институт управления народным хозяйством при Кабинете министров Азербайджанской Республики. В том же году поступил в магистратуру на отделение «Финансы и бухгалтерия» университета Думлупинар Турецкой Республики. В 1998 году успешно закончил университет.
В 1995-1996 годы работал переводчиком в Бакинском представительстве Турецкого агентства развития и сотрудничества Министерства иностранных дел Турции.
С сентябре 1995 года до мая 2001 года работал старшим лаборантом в Институте управления народным хозяйством при Кабинете министров Азербайджанской Республики. С 1998 года до мая 2001 года в том же институте работал преподавателем.
С сентября 2001 года работал страшим преподавателем на кафедре «Банковское дело». С сентября 2018 года работает на кафедре «Экономика и управление бизнесом».
До 27/09/2018 он работал директором Центра карьеры UNEC.
Опубликовал около 20 статей и тезисов.
Является одним из преподавателей, разработавших программу для бакалавра по специальности «Анализ и оценка инвестиционных проектов», а также автором учебного пособия под таким же названием.
Успех студентов UNEC: «Лучшая бизнес идея» и «Лучший дух ENACTUS» (30.05.2017)
Студенты и магистры UNEC получат возможность пройти практику на платной основе в престижной компании (23.05.2017)
Студенты UNEC в отеле “Excelsior Hotel & Spa Baku” (20.04.2017)
Студенты UNEC на пути к успеху – как создать «личный PR”? (18.04.2017)
Студенты и магистры получили премии «Азербайджанского промышленного страхования» (15.03.2017)
Просветительские НПО и молодежные организации отметили «Международный день добровольцев» в UNEC (06.12.2016)