Tələbə və magistrlər “Azərbaycan Sənaye Sığorta”-nın mükafatını qazandı
Karyera Mərkəzinin rəhbəri Fuad Əliyev UNEC-in tələbə və magistrləri arasında keçirilən müsabiqənin “Hansı səbəbdən vətəndaşlar özlərini siğortalamaqda maraqli deyillər? Bunu dəyişmək mümkündürmü? Necə?” mövzusuna həsr olunduğunu bildirib. Şirkətə elektron formada göndərilən 50 yazı komissiya üzvləri tərəfindən yoxlanılıb. Mövzu ilə bağlı fərqli yanaşması olan səkkiz yazı seçilərək qaliblər müəyyən edilib.
UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, professor Əvəz Ələkbərov “Azərbaycan Sənaye Sığorta” ASC ilə UNEC arasındakı əməkdaşlığın əhəmiyyətindən danışıb, şirkətlə sıx və davamlı münasibətlərin olduğunu bildirib. “Azərbaycan Sənaye Sığorta” ASC-nin sədri Uğur Çağlar müsabiqənin keçirilməsindən məmnunluğunu bildirərək, qalib tələbə və magistrləri təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıb.
UNEC-də təşkil olunan mükafatlandırma mərasimində rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov qaliblərin adını açıqlayıb. Bildirib ki, İqtisadiyyat fakültəsinin III kurs tələbəsi Cəlil Abbaslı I yerin qalibi olub. İqtisadiyyat fakültəsinin I kurs tələbəsi Tükəzban Məmmədzadə II, Biznes və Menecment fakültəsinin IV kurs tələbəsi Gültəkin Nəsibova isə III yerə layiq görülüblər.
Sonda qaliblərə pul mükafatları təqdim edilib. I yerin sahibinə 500 AZN, II yerə 300 AZN, III yerin sahibinə isə 200 AZN mükafat verilib. Digər 5 nəfərə isə həvəsləndirici mükafat və hədiyyələr təqdim edilib.

Студенты и магистры получили премии «Азербайджанского промышленного страхования»
Центр Карьеры UNEC и ASC «Азербайджанское промышленное страхование» провели совместный конкурс статей.
Руководитель Центра карьеры Фуад Алиев отметил, что конкурс, проводимый среди студентов и магистров UNEC, посвящается темам «По какой причине граждане не заинтересованы в самостраховании? Возможно ли это изменить? Каким образом?» 50 статей, направленных в компанию в электронной форме, были рассмотрены членами комиссии. 8 работ, отличившихся своим подходом к теме, стали победителями.
Заведующий кафедрой «Финансы и финансовые институты» UNEC, профессор Авез Алекберов отметил о значении сотрудничества между ASC «Азербайджанское промышленное страхование» и UNEC, о тесных и устойчивых отношениях с компанией. Председатель ASC «Азербайджанское промышленное страхование» Угур Чаглар выразил удовлетворение по поводу проведения конкурса, поздравил студентов и магистров-победителей и пожелал им успехов.
На церемонии награждения, организованном в UNEC, помощник ректора Рамиль Джаббаров назвал имена победителей. Студент III курса факультета Экономики Джалил Аббаслы завоевал I место. Студентка I курса факультета Экономики Туказбан Мамедзаде на II, а студентка IV курса факультета Бизнеса и менеджмента Гюльтекин Насибова на III месте.
В конце победителям были вручены денежные премии. Завоевавшему I место вручена премия в размере 500 AZN, II место 300 AZN, а III место 200 AZN. Другим 5 участникам вручены поощрительные награды и подарки.