Tələbə və magistrlər “Azərbaycan Sənaye Sığorta”-nın mükafatını qazandı
Karyera Mərkəzinin rəhbəri Fuad Əliyev UNEC-in tələbə və magistrləri arasında keçirilən müsabiqənin “Hansı səbəbdən vətəndaşlar özlərini siğortalamaqda maraqli deyillər? Bunu dəyişmək mümkündürmü? Necə?” mövzusuna həsr olunduğunu bildirib. Şirkətə elektron formada göndərilən 50 yazı komissiya üzvləri tərəfindən yoxlanılıb. Mövzu ilə bağlı fərqli yanaşması olan səkkiz yazı seçilərək qaliblər müəyyən edilib.
UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, professor Əvəz Ələkbərov “Azərbaycan Sənaye Sığorta” ASC ilə UNEC arasındakı əməkdaşlığın əhəmiyyətindən danışıb, şirkətlə sıx və davamlı münasibətlərin olduğunu bildirib. “Azərbaycan Sənaye Sığorta” ASC-nin sədri Uğur Çağlar müsabiqənin keçirilməsindən məmnunluğunu bildirərək, qalib tələbə və magistrləri təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıb.
UNEC-də təşkil olunan mükafatlandırma mərasimində rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov qaliblərin adını açıqlayıb. Bildirib ki, İqtisadiyyat fakültəsinin III kurs tələbəsi Cəlil Abbaslı I yerin qalibi olub. İqtisadiyyat fakültəsinin I kurs tələbəsi Tükəzban Məmmədzadə II, Biznes və Menecment fakültəsinin IV kurs tələbəsi Gültəkin Nəsibova isə III yerə layiq görülüblər.
Sonda qaliblərə pul mükafatları təqdim edilib. I yerin sahibinə 500 AZN, II yerə 300 AZN, III yerin sahibinə isə 200 AZN mükafat verilib. Digər 5 nəfərə isə həvəsləndirici mükafat və hədiyyələr təqdim edilib.

Undergraduate and Graduate Students won prize by “Azerbaijan Industrial Insurance”
UNEC’s Career Center and “Azerbaijan Industrial Insurance” Company has held a competition of essays.
Head of the Career Center Fuad Aliyev said the contest held among the undergraduate And graduate students was dedicated to the topics “Why aren’t the citizens interested in insuring themselves?” “Is it possible to change it? How?”. Members of the commission checked 50 essays sent to company online. 8 essays of different approach were selected on the topics.
Head of UNEC Department of “Finance and Financial Institutions”, Professor Avaz Alakbarov spoke about the significance of the cooperation held by “Azerbaijan Industrial Insurance” Company and UNEC, highlighted the sustainable and close relations with the company. The Chief of the “Azerbaijan Industrial Insurance” OSC Ughur Chaghlar expressed satisfaction of the realization of contest, congratulated students and wished them success.
UNEC Rector’s Secretary Ramil Jabbarov revealed the winners’ names within the awarding ceremony held at the university. He said the III year student of the Faculty Economics Jalil Abbasli won I place of the contest. First course student of the Faculty Economics Tukezban Mammadzade was II and IV year undergraduate of the School of Business and Management Gultekin Nasibova III of the competition.
Winners were introduced monetary rewards in the end. First place was awarded 500 AZN, second 300 AZN and third place 200 AZN. Another 5 students were introduced encouraging prizes and gifts.