UNEC tələbələri üçün ARC fransız dilli təqaüdlü mübadilə proqramı
mubadile_230120UNEC ilə Qərbi İsveçrə Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi olan Ali İdarəetmə Məktəbi ARC fransız dilli UNEC tələbələri üçün təqaüdlü mübadilə proqramına müsabiqə elan edir.
Payız semestri üçün nəzərdə tutulan mübadilə proqramı 14 sentyabr 2020-ci ildə başlayacaq.
– İqtisadiyyat
– Menecment
– Biznesin idarəedilməsi
İştirak edə bilərlər:
Ən azı B2 fransız dili səviyyəsində danışa bilən UNEC tələbələri (3-cü kurs bakalavr, 1-ci kurs magistr)
• Fransız dilində motivasiya məktubu
• Transkript (70-dən yuxarı ÜOMG)
• Fransız dili sertifikatı (əgər varsa)
UNEC tələbələri (fransız dilli) üçün təklif olunan imkanlar:
• 750 CHF (təxminən 1315 AZN) məbləğində təqaüd;
• Tibbi sığorta;
• 1 ay intensiv fransız dili kursları;
• Ödənişsiz nəqliyyat keçidi;
• İdman klublarında ödənişsiz qeydiyyatdan keçmə imkanı.
Son müraciət tarixi: 7 fevral 2020-ci il
Əlaqədar şəxs: Nərgiz Hacıyeva, Beynəlxalq əməkdaşlıq departamenti, 115-ci otaq, UNEC əsas tədris binası (İstiqlaliyyət 6)
Telefon: (012) 492 60 45
Ali İdarəetmə Məktəbi haqqında:
Qərbi İsveçrə Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi olan Ali İdarəetmə Məktəbi ARC 1982-ci ildə təsis edilib. Tədris əsasən, bakalavr və magistr dərəcələrində fransız dilində aparılır. Burada iqtisadiyyat hüququ, informasiya texnologiyaları, marketinq, maliyyə, logistika, insan resursları, iqtisadi cinayətlərin istintaqı, biznesin idarəedilməsi və s. proqramlar mövcuddur. Hazırda 1800 tələbənin təhsil aldığı məktəbdə 100 nəfər akademik heyət üzvü və 400 qonaq mühazirəçi vardır.

Для студентов UNEC стипендиальная программа обмена ARC
UNEC и Высшая школа управления ARC, являющаяся  составной частью Университета прикладных наук и искусств Западной Швейцарии,  объявляет конкурс стипендиальной программы обмена для французскоязычных студентов UNEC.
Программа обмена, предусмотренная для осеннего семестра, начнется 14 сентября 2020 года.
– Экономика
– Менеджмент
– Управление бизнесом
Могут принять участие:
Студенты UNEC, владеющие французским языком на уровне не менее B2 (бакалавры 3-го курса, магистры 1-го курса)
• Мотивационное письмо на французском языке
• Транскрипт (ОСПУ выше 70 баллов)
• Сертификат французского языка (если имеется)
Возможности, предлагаемые для студентов (французскоязычных) UNEC:
• Стипендия в размере 750 CHF (приблизительно 1315 AZN);
• Медицинское страхование;
• 1 месяц интенсивного курса французского языка;
• Бесплатный транспортный проезд;
• Возможность бесплатной регистрации в спортивных клубах.
Конечный срок обращения: 7 февраля 2020 год
Контактное лицо: Наргиз Гаджиева, Департамент международного сотрудничества, комната 115-ая, основной учебный корпус UNEC (Истиглалият  6)
Телефон: (012) 492 60 45
О Высшей школе управления:
Высшая школа управления ARC, являющаяся составной частью Университета прикладных наук и искусств Западной Швейцарии, была учреждена в  1982 году. Обучение ведется в основном по степени бакалавра и магистра на французском языке. Здесь имеются программы по экономике права, информационным технологиям, маркетингу, финансам, логистике, человеческим ресурсам, расследованию экономических преступлений, управлению бизнесом и др. В настоящее время в школе, в котором получают образование 1800 студентов, 100 человек академического состава и 400 гостей ведут лекции.