Fakültələrarası intellekеt yarışın qalibləri mükafatlandırılıb
UNEC-də Yeni Azərbaycan Partiyasının yaranmasının 25-ci ildönümü münasibətilə keçirilən fakültələrarası “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual müsabiqəsinin qalibləri ilə görüş keçirilib.
Bilik yarışmasının qalibi SABAH qruplarının komandası olub. Maraqlı keçən müsabiqədə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin komandası II, İqtisadiyyat fakültəsi isə III yerin sahibi olub.
Komanda üzvlərini təbrik edən Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova UNEC tələbələrinin mütəmadi olaraq intellektual yarışlarda iştirakını yüksək qiymətləndirib. O, gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəlməsinə şərait yaradan müsabiqələrin keçirilməsinin istedadlı gənclərin üzə çıxarılması və onların dəstəklənməsinə xidmət etdiyinə diqqət çəkərək, bunun dövlətin gənclər siyasətinin tərkib hissələrindən biri olduğu vurğulayıb. Tələbələrə təhsillərində uğurlar arzulayan S.Qəndilova onlara üzərlərində daim çalışmağı tövsiyə edib.

Награждены победители межфакультетского интеллектуального соревнования
Состоялась встреча с победителями межфакультетского интеллектуального соревнования Что? Где? Когда? состоявшегося в UNEC по случаю 25-летия создания партии «Ени Азербайджан».
Победителем интеллектуального соревнования стала команда групп САБАХ. На конкурсе команда Международной экономической школы завоевала II место, а факультета Экономики  III место
Проректор по работе со студентами, доцент Саадат Гандилова поздравив членов команды, высоко оценила постоянное участие студентов UNEC в интеллектуальных соревнованиях. Она отметила, что проведение конкурса способствует повышению интеллектуального уровня молодежи, выявлению способных студентов и их поддержке, что является составной частью молодежной  политики государства. Пожелав успехов студентам в учебе, С.Гандилова рекомендовала им постоянно работать над собой.