“Geoiqtisadiyyat” və “Dünya İqtisadiyyatının müasir problemləri” fənlərinin proqramları müzakirə edilib
DSC_0002 (4)Aprelin 29-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq iqtisadiyyat kafedrasında “Geoiqtisadiyyat” və “Dünya iqtisadiyyatının müasir problemləri” fənləri üzrə hazırlanan proqramların müzakirəsi keçirilib.
Kafedra müdiri, professor İrşad Kərimli respublikada ilk dəfə bu fənlər üzrə proqram hazırlandığını bildirib. Tələbə və magistrlara müasir dünyada baş verən geoiqtisadi və qlobal proseslərin mövcud vəziyyəti, gələcək mənzərəsi, ümumilikdə isə dəyişən dünya haqqında dərin biliklərə yiyələnməkdə istiqamət verməyin önəmini vurğulayıb.
Müzakirədə tələbə və magistrlərin geoiqtisadiyyatın müasir problemləri istiqamətində biliklərlə təmin olunmasında bu proqramlar faydalı olacağı bildirilib.
Sonda tövsiyələr nəzərə alınmaqla proqramların qrif üçün növbəti mərhələyə göndərilməsi qərara alınıb.

Состоялось обсуждение программ по дисциплинам «Геоэкономика» и «Современные проблемы мировой экономики»
DSC_0002 (4)
29 апреля  на кафедре Международной экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялось обсуждение разработанных программ по дисциплинам «Геоэкономика» и «Современные проблемы мировой экономики».
Заведующий кафедрой, профессор Иршад Керимли отметил, что первый раз в республике разработаны программы по указанным дисциплинам. Он подчеркнул, что студентам и магистрантам в овладении глубоких знаний о современном положении происходящих в мире геоэкономических и глобальных процессов, и в целом,  о меняющемся мире необходимо дать направление.
Было отмечено, что в обеспечении студентов и магистрантов знаниями в направлении современных проблем геоэкономики эти программы будут полезны.
В конце, приняв во внимание рекомендации, было принято решение о направлении программ в следующие этапы для получения грифа.