“Geoiqtisadiyyat” və “Dünya İqtisadiyyatının müasir problemləri” fənlərinin proqramları müzakirə edilib
DSC_0002 (4)Aprelin 29-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq iqtisadiyyat kafedrasında “Geoiqtisadiyyat” və “Dünya iqtisadiyyatının müasir problemləri” fənləri üzrə hazırlanan proqramların müzakirəsi keçirilib.
Kafedra müdiri, professor İrşad Kərimli respublikada ilk dəfə bu fənlər üzrə proqram hazırlandığını bildirib. Tələbə və magistrlara müasir dünyada baş verən geoiqtisadi və qlobal proseslərin mövcud vəziyyəti, gələcək mənzərəsi, ümumilikdə isə dəyişən dünya haqqında dərin biliklərə yiyələnməkdə istiqamət verməyin önəmini vurğulayıb.
Müzakirədə tələbə və magistrlərin geoiqtisadiyyatın müasir problemləri istiqamətində biliklərlə təmin olunmasında bu proqramlar faydalı olacağı bildirilib.
Sonda tövsiyələr nəzərə alınmaqla proqramların qrif üçün növbəti mərhələyə göndərilməsi qərara alınıb.

Curricula of the Disciplines “Geo- economics” and “Modern Problems of the World Economy” are discussed
DSC_0002 (4)
The discussion of the curricula on the disciplines “Geo- economics” and “Modern Problems of the World Economy” have been made at the Department of International Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on April 29.
Head of the Department, Professor Irshad Kerimli said that the program on these disciplines was developed for the first time in our republic. He emphasized the importance of monitoring the undergraduate and graduate students to acquire in-depth knowledge on current situation of geo- economic and global processes happened in the world and in general about changing world.
During the discussions these programs were mentioned to be beneficial in providing the undergraduate and graduate students with the background on modern problems of geo- economics.
Taking into account recommendations the programs were decided to be sent to the next stage for the signature stamp.