“Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının müdiri2017-ci ilə kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının dosenti olub.
2017-ci ildən 2018-ci ilə qədər UNEC-in “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının dosenti olub. İqtisad elmləri namizədidir. 20.04.2018-ci il tarixdən UNEC-in “İqtisadiyyat və biznesin idarə edilməsi” kafedrasinin müdiri təyin edilmişdir. Hazırda kafedra “Biznesin idarə edilməsi” adlanır.
2017-ci ilin martında Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində həyata keçirilən layihədə iştirak edib. Polşa Respublikasının Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində bakalavr və magistrlərə mühazirə oxuyub. Marketinq fənnini tədris edən S.Məmmədova Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetinin xahişi ilə proqrama “Azərbaycan iqtisadiyyatının rəqabətqabliyyətinin əsas vektorlarının inkişafı” və “Azərbaycan Respublikasında biznesin təşkilində mədəni amillərin rolu” mövzularını əlavə edib.
2017-ci ilin oktyabrında Moskvada keçirilən “Əlilliyi olan gənclərin inklüziv təhsil şəraitində professional oriyentasiyası” mövzusunda II beynəlxalq elmi-praktik konfransda iştirak edib. Konfransda S.Məmmədova UNEC və Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universiteti (MDHİU) arasında imzalanan ikili diplom proqramının əhəmiyyətindən danışıb.
“İnklüziv təhsil UNEC-in prioritet məsələlərindəndir” (31.10.2017)
UNEC müəllimi Almaniyada ən müasir bilikləri təqdim edir (19.09.2017)
UNEC müəllimləri Polşanın Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində mühazirə oxuyublar (16.03.2017)

mamedova_sevar_foto_bey
До 2017 года работала на должности доцента кафедры «Международные отношения» Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2017 до 2018 года была доцентом кафедры «Экономика» (на русском языке) UNEC. Кандидат экономических наук.  С 20.04.2018 года была назначена на должность заведующей кафедрой «Экономика и управление бизнесом»  UNEC.
В настоящее время кафедра называется «Управление бизнесом».
В марте 2017 года приняла участие в проекте, осуществляемом в рамках программы обмена Erasmus+.  Читала лекции бакалаврам и магистрам Познанского университета экономики и бизнеса Польской Республики. С.Мамедова, преподающая дисциплину Маркетинг, по просьбе Познанского университета экономики и бизнеса дополнила к программе темы «Развитие основных векторов конкурентоспособности экономики Азербайджана» и «Роль факторов культуры в организации бизнеса в Азербайджанской Республике».
В октябре 2017 года приняла участие во II международной научно-практической конференции на тему «Профессиональная ориентация молодежи с инвалидностью в условиях инклюзивного образования», состоявшейся в Москве. На конференции С.Мамедова выступила по вопросу программы двойного диплома между UNEC и Московским  государственным гуманитарно-экономическим университетом (МГЭУ).
Согласно распоряжению Президента Азербайджанской Республики  от 24 сентября 2020 года по случаю 90-летия Азербайджанского государственного экономического университета и за заслуги в развитии образования в Азербайджане награждена медалью «Терегги».