“Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının müdiri2017-ci ilə kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının dosenti olub.
2017-ci ildən 2018-ci ilə qədər UNEC-in “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının dosenti olub. İqtisad elmləri namizədidir. 20.04.2018-ci il tarixdən UNEC-in “İqtisadiyyat və biznesin idarə edilməsi” kafedrasinin müdiri təyin edilmişdir. Hazırda kafedra “Biznesin idarə edilməsi” adlanır.
2017-ci ilin martında Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində həyata keçirilən layihədə iştirak edib. Polşa Respublikasının Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində bakalavr və magistrlərə mühazirə oxuyub. Marketinq fənnini tədris edən S.Məmmədova Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetinin xahişi ilə proqrama “Azərbaycan iqtisadiyyatının rəqabətqabliyyətinin əsas vektorlarının inkişafı” və “Azərbaycan Respublikasında biznesin təşkilində mədəni amillərin rolu” mövzularını əlavə edib.
2017-ci ilin oktyabrında Moskvada keçirilən “Əlilliyi olan gənclərin inklüziv təhsil şəraitində professional oriyentasiyası” mövzusunda II beynəlxalq elmi-praktik konfransda iştirak edib. Konfransda S.Məmmədova UNEC və Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universiteti (MDHİU) arasında imzalanan ikili diplom proqramının əhəmiyyətindən danışıb.
“İnklüziv təhsil UNEC-in prioritet məsələlərindəndir” (31.10.2017)
UNEC müəllimi Almaniyada ən müasir bilikləri təqdim edir (19.09.2017)
UNEC müəllimləri Polşanın Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində mühazirə oxuyublar (16.03.2017)

mamedova_sevar_foto_bey
By 2017, she worked as the Associate Professor at the “International Relations” chair of  Azerbaijan State University of Economics.
From 2017 to 2018 she worked as the Associate Professor in the “Economics” (Russian speaking) chair of UNEC. She is the Candidate of Economic Sciences. From 20.04.2018 she was appointed to the position of head of the “Economics and business administration” chair of UNEC.
Currently, the department is called “Business Management”.
In March, 2017 she participated in the project implemented within the farmework of the Erasmus+ exchange program. She delivered the lectures for the Bachelors and Master’s degree level students at Poznan University of Economics and Business in Polish Republic. S.Mammadova, who teaches the discipline of “Marketing”, at the request of Poznan University of Economics and Business added to the program the subjects “The development of the main vectors of competitiveness of the Azerbaijani economy” and the “Role of cultural factors in the organization of business in the Republic of Azerbaijan”.
She participated in the II International Scientific-Practical Conference, held in Moscow, in October 2017 on the subject “The professional orientation of young people with disabilities in inclusive education”. At the conference, S.Mammadova spoke about the importance of the dual degree diploma program signed between UNEC and the Moscow State University of Humanities and Economics.
By the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated September 24, 2020, she was awarded  “Taraggi” medal on the occasion of the 90th anniversary of  Azerbaijan State University of Economics and for his services to the development of education in Azerbaijan.