i.e.n., dos. Abbasova Sevinc Ağaməmməd qızı
D. Bunyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun Uçot-iqtisad fakültəsini “Mühasibat uçotu” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Təyinat ilə Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsi nəzdində Normativ-tədqiqat bürosunda iqtisadçı, sonra böyük iqtisadçı, 1993-1995-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun sosioloji eimi-tədqiqat laboratoriyasında elmi işçi vəzifələrində çalışmışdır. 1995-2004-cü illərdə müsabiqə yolu ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun “İqtisadi təhlil” kafedrasının müəllimi, baş müəllimi, 2004-2017-ci illərdə “İqtisadi təhlil və audit”, sonra “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasının dosenti vəzifələrində çalışıb.
16.09.2017-ci il tarixindən UNEC-in Rus İqtisad Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasının dosenti, “Mühasibat uçotu və audit” ixtisasının rəhbəri vəzifəsində çalışıb. 16.09.2019-ci il tarixindən “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının (hazırda “Tətbiqi iqtisadiyyat adlanır) “müdiri vəzifəsində çalışır.
2012-2016-cı illərdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri Üzrə Komissiyanın eksperti işləyib. Respublika Peşəkar Mühasiblər Təşkilatının üzvüdür.
Mühasibat uçotu, o cümlədən idarəetmə uçotu, idarəetmə təhlili, maliyyə hesabatı, auditin müxtəlif aktual problemlərinə həsr olunmuş  170 ç.v. həcmində 90 elmi əsərin, o cümlədən, 2 dərsliyin, 4 dərs vəsaitin, 1 monoqrafiyanın müəllifidir. 17 elmi məqaləsi xarici ölkələrdə nəşr olunub, o cümlədən Web of Science, Skopus və РИНЦ bazalarında.  UNEC-də  tədbiq olunan “Differensial Əmək Haqqı” sistemində hər il reytinq cədvəlində ilk 100-lüyə daxil olub.
İşlədiyi müddətdə elmi-pedaqoji fəaliyyəti və universitetin ictimai həyatındakı fəal iştirakına görə təşəkkürnamələr alıb. 2016 ildə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin «Qabaqçıl təhsil işçisi» adlı döş nişanı ilə təltif olunub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 oktyabr 2018-ci il tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan təhsilinin inkişafında xidmətlərinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib.

Заведующая кафедрой «Прикладная экономика»Окончила c отличием Азербайджанский институт народного хозяйства им. Д. Буниатзаде по специальности «Бухгалтерский учет в промышленности».
После окончания Института работала экономистом, старшим экономистом Нормативно-исследовательского бюро Госплана Азербайджанской ССР, научным сотрудником научно-исследовательской лаборатории Азербайджанского государственного экономического института.
В 1995-2004 гг. – преподаватель, старший преподаватель кафедры «Экономический анализ» Азербайджанского Государственного Экономического института.
С 2004 по 2017 гг. – доцент кафедры «Экономический анализ и аудит», затем кафедры «Бухгалтерский учет и аудит» Азербайджанского Государственного Экономического Университета (UNEC).
С 2017 г. – руководитель специальности «Бухгалтерский учет и аудит» кафедры «Экономика» Русской Экономической Школы UNEC.
С 16.09.2019 г. работает заведующим кафедрой «Экономика» (в настоящее время «Прикладная экономика»).
Является автором 90 научных работ, посвященных вопросам управленческого учета и управленческого анализа, финансовой отчетности, аудита, в том числе – 2 учебников, 4 учебных пособий, 1 монографии. 17 научных статей опубликованы за рубежом, в том числе в международных базах Web of Science, Skopus и РИНЦ.
С 2012 по 2016 г.г. работала в качестве независимого эксперта Комиссии при Президенте Азербайджанской Республики по приему на государственную службу. В разные годы была ученым секретарем диссертационного совета FD 02.052, учебно-методического совета Азербайджанского Государственного Экономического Университета.
Неоднократно получала благодарности от руководства за активную научно-педагогическую деятельность и участие в общественной жизни университета. В 2016 году награждена нагрудным значком Министерства Образования Азербайджанской Республики «Передовой работник образования».
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 04.10. 2018-го года за заслуги в системе образования Азербайджана награждена медалью «Прогресс».