i.e.n., dos. Abbasova Sevinc Ağaməmməd qızı
D. Bunyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun Uçot-iqtisad fakültəsini “Mühasibat uçotu” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Təyinat ilə Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsi nəzdində Normativ-tədqiqat bürosunda iqtisadçı, sonra böyük iqtisadçı, 1993-1995-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun sosioloji eimi-tədqiqat laboratoriyasında elmi işçi vəzifələrində çalışmışdır. 1995-2004-cü illərdə müsabiqə yolu ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun “İqtisadi təhlil” kafedrasının müəllimi, baş müəllimi, 2004-2017-ci illərdə “İqtisadi təhlil və audit”, sonra “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasının dosenti vəzifələrində çalışıb.
16.09.2017-ci il tarixindən UNEC-in Rus İqtisad Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasının dosenti, “Mühasibat uçotu və audit” ixtisasının rəhbəri vəzifəsində çalışıb. 16.09.2019-ci il tarixindən “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının (hazırda “Tətbiqi iqtisadiyyat adlanır) “müdiri vəzifəsində çalışır.
2012-2016-cı illərdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri Üzrə Komissiyanın eksperti işləyib. Respublika Peşəkar Mühasiblər Təşkilatının üzvüdür.
Mühasibat uçotu, o cümlədən idarəetmə uçotu, idarəetmə təhlili, maliyyə hesabatı, auditin müxtəlif aktual problemlərinə həsr olunmuş  170 ç.v. həcmində 90 elmi əsərin, o cümlədən, 2 dərsliyin, 4 dərs vəsaitin, 1 monoqrafiyanın müəllifidir. 17 elmi məqaləsi xarici ölkələrdə nəşr olunub, o cümlədən Web of Science, Skopus və РИНЦ bazalarında.  UNEC-də  tədbiq olunan “Differensial Əmək Haqqı” sistemində hər il reytinq cədvəlində ilk 100-lüyə daxil olub.
İşlədiyi müddətdə elmi-pedaqoji fəaliyyəti və universitetin ictimai həyatındakı fəal iştirakına görə təşəkkürnamələr alıb. 2016 ildə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin «Qabaqçıl təhsil işçisi» adlı döş nişanı ilə təltif olunub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 oktyabr 2018-ci il tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan təhsilinin inkişafında xidmətlərinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib.

In 1982 she graduated from Azerbaijan Institute of National Economy named after D.Bunyadzade (present UNEC) with a degree in Industrial Accounting.
In 1982-1994 she worked as a senior economist at the Bureau of Normative Research at the State Planning Committee of Azerbaijan SSR, in 1993-1995 as a scientific worker at the sociological research laboratory of Azerbaijan State University of Economics.
On June 03, 2000, she defended her dissertation on the topic: “Improving the accounting of production costs and the reduction of their reserves under the transition to the market economy” at the Specialized Council of BSU; She received her Candidate Diploma in 14.11.2000.
In 1995-2004, she worked as a lecturer at “Economic Analysis “ department of Azerbaijan State University of Economics. She worked as a senior lecturer at the department of “Economic Analysis and Audit” in 2004-2017 and later as assistant professor at the department of “Accounting and Audit”.
Since September, 2017 she has been assistant professor of “Economy” department of Russian School of Economics, the head of the specialty “Accounting and audit”.
From 16.09.2019 he was appointed as the head of the Department of Economics.
In 2012-2016 she worked as an expert on the Civil Service Commission under the President of the Republic of Azerbaijan. In different years she worked as a scientific secretary of teaching-methodical council, FD 02.052 dissertation council.
She is the author of more than 70 scientific works, including 2 textbooks, 2 training aids, 1 monograph. More than 10 articles have been published abroad.
During her work she received messages of thanks for her scientific-pedagogical activity and active participation in the social life of the university. She was awarded a badge under the title of “Advanced Educator” of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan.
By the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated October 4, 2018, she was awarded the “Progress” medal for her contribution to the development of education in Azerbaijan.