UNEC alimləri Beynəlxalq Sülh Tədqiqatları Assosiasiyasına üzv seçiliblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllimləri 26-cı Beynəlxalq Sülh Tədqiqatları (IPRA) konfransında iştirak edib. Afrikanın Sierra Leonenin Respublikasının Fritaun şəhərində keçirilən konfrans Northumbria Universiteti (Böyük Britaniya) və Sakarya Universiteti (Türkiyə) ilə birgə təşkil edilib.
Dayanıqlı inkişaf mövzusuna həsr olunan konfransda UNEC-in Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsinin dekanı, dosent Fərruh Tuzcuoğlu “Türkiyədə ekoloji problemlərdə QHT-nin siyasəti” (The role of NGOs in the information of environmental policy in Turkey”, İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müdiri, dosent Fariz Əhmədov isə “Müstəqil Türk Respublikalarında iqtisadi artım və inkişaf problemləri” (The problems of economic growth and development in independent Turkish Republic) mövzusunda məruzə ilə çıxış ediblər.
Beş gün davam edən beynəlxalq konqresdə dünyanın 60-dan çox ölkəsindən 300-ə yaxın  tanınmış alim iştirak edib. Konfransın ümumi yığıncağında UNEC alimləri Beynəlxalq Sülh Tədqiqatları Assosiasiyasına üzv seçilərək, səsvermə hüququ qazanıblar.
Qeyd: Beynəlxalq Sülh Tədqiqatları Assosiasiyası 1964-cü ildə yaranıb. Assosiasiyaya dünyada iki mindən artıq elm adamı üzvdür və beş əsas mərkəzlə (Amerika, Avropa, Asiya, Afrika, Avstraliya)  fəaliyyət göstərir.

Ученые UNEC избраны членами Международной ассоциации мирных исследований
Преподаватели Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) приняли участие в 26-ой Международной конференции мирных исследований  (IPRA).  . Конференция состоявшаяся в  городе Фритаун Республики Сьерра-Леоне  Африки организована при совместной поддержке Нортумбрийского университета (Великобритания) и университета Сакарья (Турция).
На конференции, посвященной теме устойчивого развития, выступили с докладом декан Турецкого факультета Экономики и управления  UNEC, доцент Фаррух Тузчуоглы по теме «Политика НПО в экологических проблемах Турции» (The role of NGOs in the information of environmental policy in Turkey”) и заведующий кафедрой Экономики и управления, доцент Фариз Ахмедов по теме «Проблемы экономического роста и развития в независимых республиках Турции» (The problems of economic growth and development in independent Turkish Republic).
В международном конгрессе, который продолжался пять дней, приняли участие около 300 известных ученых из свыше 60 стран мира. На общем заседании конференции ученые UNEC были избраны членами Международной ассоциации мирных исследований и завоевали право на голосование.
ПримечаниеМеждународная ассоциация мирных исследований создана в 1964 году. Ассоциация включает членов свыше двух тысяч ученых мира и действует в пяти основных центрах (Америка, Европа, Азия, Африка, Австралия).