UNEC alimləri Beynəlxalq Sülh Tədqiqatları Assosiasiyasına üzv seçiliblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllimləri 26-cı Beynəlxalq Sülh Tədqiqatları (IPRA) konfransında iştirak edib. Afrikanın Sierra Leonenin Respublikasının Fritaun şəhərində keçirilən konfrans Northumbria Universiteti (Böyük Britaniya) və Sakarya Universiteti (Türkiyə) ilə birgə təşkil edilib.
Dayanıqlı inkişaf mövzusuna həsr olunan konfransda UNEC-in Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsinin dekanı, dosent Fərruh Tuzcuoğlu “Türkiyədə ekoloji problemlərdə QHT-nin siyasəti” (The role of NGOs in the information of environmental policy in Turkey”, İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müdiri, dosent Fariz Əhmədov isə “Müstəqil Türk Respublikalarında iqtisadi artım və inkişaf problemləri” (The problems of economic growth and development in independent Turkish Republic) mövzusunda məruzə ilə çıxış ediblər.
Beş gün davam edən beynəlxalq konqresdə dünyanın 60-dan çox ölkəsindən 300-ə yaxın  tanınmış alim iştirak edib. Konfransın ümumi yığıncağında UNEC alimləri Beynəlxalq Sülh Tədqiqatları Assosiasiyasına üzv seçilərək, səsvermə hüququ qazanıblar.
Qeyd: Beynəlxalq Sülh Tədqiqatları Assosiasiyası 1964-cü ildə yaranıb. Assosiasiyaya dünyada iki mindən artıq elm adamı üzvdür və beş əsas mərkəzlə (Amerika, Avropa, Asiya, Afrika, Avstraliya)  fəaliyyət göstərir.

UNEC Scholars were elected members of International Peace Researches Association
Instructors of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) attended a conference of 26th International Peace Researches Association (IPRA). The Conference held in the city of Freetown of the Republic of Sierra Leone, Africa was jointly organized by the University of Northumbria (Great Britain) and the Sakarya University of Turkey.
Dean of UNEC School of Turkic World of Business Administration, Associate Professor Farrukh Tuzchuoghlu made a report on “The Role of NGO in the Information of Environmental Policy in Turkey” and Head of the Department of Economy and Business Administration, Associate Professor Fariz Ahmadov on “The Problems of Economic Growth and Development in Independent Turkish Republic within the conference dedicated to Sustainable Development.
About 300 well-known scholars from more than 60 countries of the globe attended the five- day long international congress. Being elected members of the International Peace Researches Association within the general meeting of the conference, UNEC scholars got the right to vote.
Note: the International Peace Researches Association was established in 1964. More than 2000 people in the world are the members of the association and it performs with 5 main centers (America, Europe, Asia, Africa and Australia).