UNEC-də Novruz şənliyi
Novruz bayramı münasibətilə UNEC-də, universitetin Zaqatala filialıMaliyyə-İqtisad kollecində silsilə tədbirlər keçirilib.
Bu il 70 illik yubileyi qeyd olunan UNEC-in rəssamı Arif Bektaşinin baharı əks etdirən əl işlərindən ibarət rəsm əsərlərinin sərgisi ilə başlayan Novruz şənliyində tələbələrin hazırladıqları bayram xonçaları nümayiş olunub. Universitetin dəhlizində quraşdırılan monitorlarda Novruza həsr olunan videoroliklər göstərilib.
UNEC kollektivini bayram münasibətilə universitet rəhbərliyi adından təbrik edən İnzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektor Şaiq Əsgərov Novruz adətlərinin təbliğ edilməsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin əvəzsiz xidmətlərindən danışıb. Novruzun dövlət səviyyəsində qeyd olunması ilə bağlı atılan qətiyyətli addımlardan, eləcə də bayram ənənələrinin xalqımız tərəfindən bu günə qədər qorunub saxlanması və əhəmiyyətindən bəhs edib.
Tədbirin bədii hissəsində UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin tələbələrinin ifa etdikləri musiqi və rəqs nömrələrini iştirakçılar maraqla qarşılayıb.
Növruz şənlikləri Texnologiya və dizayn, İqtisadiyyat, Əmtəəşünaslıq fakültələrinin və Rus İqtisadiyyat Məktəbinin birgə təşkilatçılıqları ilə tədris binalarında da davam edib. Fakültələr arasında keçirilən “Ən yaxşı Novruz xonçası” müsabiqəsində Texnologiya və dizayn fakültəsinin hazırladığı Novruz atributlarını əks etdirən, zövqlə tərtib edilən xonçalar münsiflər tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Qaliblərə sertifikatlar təqdim olunub.
UNEC-in Zaqatala filialında da “Novruz bayramın mübarək, tələbə!” adlı bayram şənliyi  keçirilib. Filialın professor-müəllim heyəti və tələbələrinin qatıldığı tədbirdə filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev bayram münasibətilə iştirakçıları təbrik edib. Novruz bayramı münasibətilə tələbələr arasında keçirilən voleybol, şahmat, dama yarışlarının, inşa və rəqs müsabiqəsinin qalibləri fəxri fərmanlarla  təltif olunublar.

Празднество Новруз в UNEC
По случаю Новруз байрамы в UNEC, Закатальском филиале и Финансово-экономическом колледже состоялся цикл мероприятий.
На празднестве Новруз, которое началось с просмотра художественных произведений, отражающих весну, художника Арифа Бекташи, исполнившемуся 70 лет, демонстрировались подготовленные студентами хончи. На установленных в коридорах университета мониторах демонстрировались видеоролики, посвященные Новруз.
Проректор по административным и организационным вопросам Шаиг Аскеров поздравив коллектив UNEC от имени руководства, отметил о неоценимой заслуге Великого вождя Гейдара Алиева в пропаганде традиций Новруза. Было отмечено о предпринятых шагах в направлении празднования Новруза на государственном уровне, а также о сохранении нашим народом праздничных традиций.
В художественной части мероприятия музыкальные и танцевальные номера членов Творческого центра UNEC вызвали большой интерес у присутствующих.
Новрузовские празднества при организационной поддержке факультетов Технологии и дизайна, Экономики, Товароведения и Русской экономической школы продолжались во всех учебных корпусах. На конкурсе «Самая красивая Новрузовская хонча», состоявшейся среди факультетов, со вкусом подготовленные хончи факультета Технологии и дизайна, отражающие атрибуты Новруза, были высоко оценены членами жюри. Победителям были вручены сертификаты.
Праздничное торжество «Студент, поздравляем с праздником Новруз!» также отмечалось в Закатальском филиале UNEC. В мероприятии при участии профессорско-преподавательского состава и студентов директор филиала, профессор Оруджали Рзаев поздравил участников с праздником. Победители состоявшегося среди студентов по случаю Новруз байрамы конкурса по волейболу, шахматам, шашкам и танцам, награждены почетными грамотами.