UNEC-də Novruz şənliyi
Novruz bayramı münasibətilə UNEC-də, universitetin Zaqatala filialıMaliyyə-İqtisad kollecində silsilə tədbirlər keçirilib.
Bu il 70 illik yubileyi qeyd olunan UNEC-in rəssamı Arif Bektaşinin baharı əks etdirən əl işlərindən ibarət rəsm əsərlərinin sərgisi ilə başlayan Novruz şənliyində tələbələrin hazırladıqları bayram xonçaları nümayiş olunub. Universitetin dəhlizində quraşdırılan monitorlarda Novruza həsr olunan videoroliklər göstərilib.
UNEC kollektivini bayram münasibətilə universitet rəhbərliyi adından təbrik edən İnzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektor Şaiq Əsgərov Novruz adətlərinin təbliğ edilməsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin əvəzsiz xidmətlərindən danışıb. Novruzun dövlət səviyyəsində qeyd olunması ilə bağlı atılan qətiyyətli addımlardan, eləcə də bayram ənənələrinin xalqımız tərəfindən bu günə qədər qorunub saxlanması və əhəmiyyətindən bəhs edib.
Tədbirin bədii hissəsində UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin tələbələrinin ifa etdikləri musiqi və rəqs nömrələrini iştirakçılar maraqla qarşılayıb.
Növruz şənlikləri Texnologiya və dizayn, İqtisadiyyat, Əmtəəşünaslıq fakültələrinin və Rus İqtisadiyyat Məktəbinin birgə təşkilatçılıqları ilə tədris binalarında da davam edib. Fakültələr arasında keçirilən “Ən yaxşı Novruz xonçası” müsabiqəsində Texnologiya və dizayn fakültəsinin hazırladığı Novruz atributlarını əks etdirən, zövqlə tərtib edilən xonçalar münsiflər tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Qaliblərə sertifikatlar təqdim olunub.
UNEC-in Zaqatala filialında da “Novruz bayramın mübarək, tələbə!” adlı bayram şənliyi  keçirilib. Filialın professor-müəllim heyəti və tələbələrinin qatıldığı tədbirdə filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev bayram münasibətilə iştirakçıları təbrik edib. Novruz bayramı münasibətilə tələbələr arasında keçirilən voleybol, şahmat, dama yarışlarının, inşa və rəqs müsabiqəsinin qalibləri fəxri fərmanlarla  təltif olunublar.

Novruz Celebrations of UNEC
A series of events was held at UNEC and the Zagatala branch of the University and the Financial-Economic College.
Novruz festivities that started with the exhibition of paintings reflecting the spring by UNEC’s artist Arif Bektashi whose 70th Anniversary was celebrated this year. Videos dedicated to Novruz were demonstrated in the monitors installed in the corridors of the university.
Congratulating UNEC staff on behalf of the university administration, Vice-rector for Administrative and Organizational Affairs Shaig Asgerov spoke about the Great Leader Heydar Aliyev’s unpresidented contributions in the promotion of Novruz traditions. He talked about the decisive steps taken in relation with the celebration of Novruz at the state level, as well as maintaining of the holiday traditions by our people up to day and its significance.
The participants of the event met with great passion musical and dance performances demonstrated by the members of UNEC Creativity Center.
Novruz celebrations  were also organized in all academic buildings by the Faculties of Technology and Design, Economics, Commodity Research and the Russian School of Economics. Novruz khonchas  originally designed by the School of Technology and Design which reflected Novruz attributes were highly evaluated by the jury. Winners were introduced certificates.
A celebration named “Happy Novruz Holiday, student!” was organized at Zagatala Branch of UNEC. Director of the branch, Professor Orujali Rzayev congratulated the participants on the eve of the holiday within the event joined by the academic and student staffs of the branch. Winners of the volleyball, chess, essay and dance competitions held among the students of the branch were introduced honorary diplomas.