UNEC kollektivi aprel şəhidi Mahir Mirzəyevin məzarı başında
Bu gün UNEC auditoriyalarında aprel şəhidlərinin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Sonra universitetin professor-müəllim heyəti və tələbələr şəhid Mahir Mirzəyevin məzarını ziyarət ediblər. UNEC kollektivi şəhidin məzarı önünə əklil qoyaraq, əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı, dosent Asiman Quliyev şəhid Mahir Mirzəyevin tələbə olarkən daima öz fəallığı ilə xüsusi fərqləndiyini diqqətə çatdırıb: “Mahir tək tələbə kimi yox, həm də əsgər kimi fərqləndi. Hərbi əməliyyatlarda göstərdiyi qəhrəmanlığa görə ölümündən sonra Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə “Hərbi xidmətdə fərqləndiyinə görə” III dərəcəli medal ilə təltif edildi”.  Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında torpaqlarımızın tez bir zamanda düşmən tapdağından azad olunacağına inandığını bildirən dekan Mahirin işıqlı xatirəsinin onu sevənlərin qəlbində daima yaşayacağını qeyd edib.
Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə olunması” kafedrasının müdiri, professor Əli Əlirzayev Mahirin tələbəlik illərindən söz açıb, onun səmimiyyəti, vətənpərvərliyi, dünyagörüşü və savadı ilə xüsusilə seçildiyini qeyd edib. Şəhidin atası Sabir Mirzəyev oğlunun qorxmazlığından, vətənpərvərliyindən danışaraq, onunla fəxr etdiyini diqqətə çatdırıb.
Mahir Mirzəyevin müəllimləri, tələbə yoldaşları şəhidlə bağlı xatirələrini bölüşüblər. Mahirin çalışqan, dərslərinə məsulliyətlə yanaşdığını, fakültənin ictimai həyatında fəal iştirak etdiyini və kollektivin dərin hörmətini qazandığını bildiriblər. Çıxış edənlər Mahirin hər bir azərbaycanlı üçün bir örnək olduğunu və onunla fəxr etdiklərini vurğulayıblar. Şəhidlərin əziz xatirəsini daim əziz tutacaqlarını qeyd ediblər.

Коллектив UNEC на могиле шехида апрельских боев Махира Мирзоева
Сегодня в аудиториях UNEC минутой молчания почтили память шехидов апрельских боев. Затем профессорско-преподавательский состав и студенты университета посетили могилу шехида Махира Мирзоева. Коллектив UNEC возложив венок к могиле шехида, почтила светлую память минутой молчания.
Декан факультета Экономики, доцент Асиман Гулиев рассказал о шехиде Махире Мирзоеве, который будучи студентом отличался активностью: «Махир отличился не только как студент, но и как солдат. За героизм, проявленный в военных операциях, Махир по распоряжению Президента Ильхама Алиева посмертно награжден медалью III степени «За отличие в службе». Декан выразив уверенность, что в скором времени под руководством Верховного главнокомандующего наши земли будут освобождены от вражеской оккупации, отметил, что светлая память о Махире будет вечно жить в наших сердцах».
Заведующий кафедрой «Экономика и управление социальной сферой», профессор Али Алирзаев рассказал о студенческих годах Махира, который отличался искренностью, патриотизмом, широким мировоззрением и грамотностью. Отец шехида Сабир Мирзоев отметил такие качества сына как бесстрашие, патриотизм, и что гордится им.
Преподаватели, товарищи по учебе поделились воспоминаниями о шехиде. Они отметили, что Махир был старательным и очень ответственным студентом, принимал активное участие в общественной жизни факультета и завоевал большое уважение коллектива. Выступившие подчеркнули, что Махир является примером для каждого азербайджанца, которым все гордятся. Каждый будет дорожить светлой памятью шехида.