UNEC müəllimləri Anadolu Universitetində
UNEC-in “Marketinq” kafedrasının dosenti Leyla Hacıyeva və  “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının dosenti, Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktor müavini Anar Eyyubov “Erasmus” mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Anadolu Universitetində olublar.
L.Hacıyeva marketinq ixtisası üzrə “Bütünləşik pazarlama iletişimi” və “Kitle iletişimi aracları” mövzularında mühazirə oxuyub. A.Eyyubov isə magistrlər və “Beynəlxalq münasibətlər” ixtisasını tədris edən müəllimlər üçün beynəlxalq münaqişələrin psixoloji aspektlərinə dair seminarlarla çıxış edib. UNEC müəllimlərinin praktiki misallarla, Türkiyə və Azərbaycan təcrübələrini müqayisə etməklə tədris etdikləri dərslər auditoriyanın marağına səbəb olub.
UNEC müəllimləri səfər çərçivəsində Anadolu Universitetində təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə də görüşüblər. Görüşdə UNEC-in mübadilə proqramı çərçivəsində bu nüfuzlu ali təhsil ocağında təhsil alan SABAH və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri də iştirak edib.

Преподаватели UNEC в университете Анадолу
Доцент кафедры «Маркетинг» Лейла Гаджиева и доцент кафедры «Международные отношения», заместитель директора Русской экономической школы UNEC Анар Эюбов в рамках программы “Erasmus” посетили университет Турции Анадолу.
Л.Гаджиева прочитала лекцию по специальности маркетинга на тему “Bütünləşik pazarlama iletişimi” и “Kitle iletişimi aracları”. А.Эюбов для магистров и преподавателей, обучающих специальности «Международные отношения», провел семинар по вопросам психологических аспектов международных отношений. На занятиях была представлена информация о практических задачах преподавателей UNEC, проведено сравнение турецко-азербайджанского опыта, что вызвало интерес аудитории.
Преподаватели UNEC в рамках визита встретились с азербайджанскими студентами, обучающимися в университете Анадолу. Во встрече приняли участие студенты групп САБАХ и Международной школы экономики, получающие образование в этом престижном высшем учебном заведении в рамках программы обмена UNEC.