UNEC müəllimləri Anadolu Universitetində
UNEC-in “Marketinq” kafedrasının dosenti Leyla Hacıyeva və  “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının dosenti, Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktor müavini Anar Eyyubov “Erasmus” mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Anadolu Universitetində olublar.
L.Hacıyeva marketinq ixtisası üzrə “Bütünləşik pazarlama iletişimi” və “Kitle iletişimi aracları” mövzularında mühazirə oxuyub. A.Eyyubov isə magistrlər və “Beynəlxalq münasibətlər” ixtisasını tədris edən müəllimlər üçün beynəlxalq münaqişələrin psixoloji aspektlərinə dair seminarlarla çıxış edib. UNEC müəllimlərinin praktiki misallarla, Türkiyə və Azərbaycan təcrübələrini müqayisə etməklə tədris etdikləri dərslər auditoriyanın marağına səbəb olub.
UNEC müəllimləri səfər çərçivəsində Anadolu Universitetində təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə də görüşüblər. Görüşdə UNEC-in mübadilə proqramı çərçivəsində bu nüfuzlu ali təhsil ocağında təhsil alan SABAH və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri də iştirak edib.

UNEC Teachers at the University of Anatolia
An Assistant Professor of UNEC Department of “MarketingLeyla Hajiyeva and An Assistant Professor of the Department of “International Relations”, Deputy Director of the Russian School of Economics Anar Eyyubov visited the University of Anatolia within the “Erasmus+” Exchange Program.
L.Hajiyeva lectured on the “Integrative marketing communication” and “Mass media tools”. A.Eyyubov conducted workshops on the psychological aspects of international conflicts for the teaching staff who teach the major “International Relations”. The classes taught by UNEC teachers with practical samples and comparing experiences of Turkey and Azerbaijan were of great interest by the audience.
UNEC’s instructors met with Azerbaijani students who study at the University of Anatolia. UNEC’s SABAH students and the student of the International School of Economics who study in this prestigious higher education institution within the exchange program also participated in the meeting.