UNEC tələbəsi “Baku 2017” könüllülərinin himnini oxuyacaq
UNEC tələbəsi Baku 2017 4-cü İslam Həmrəyliyi Oyunları könüllülərinin himnini oxuyacaq. UNEC-in Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin I kurs tələbəsi Sürəyya İbayeva himni oxumaq üçün tələbələr arasında keçirilən müsabiqədə qalib gələn beş nəfərdən biridir. Müsabiqənin şərtlərinə görə, tələbələr “Bakının üzü gülür” mahnısının nəqarət hissəsini  oxuyaraq, öz video görüntülərini təşkilat komitəsinə təqdim ediblər.
Müraciət edən yüzdən çox tələbənin arasından ən yaxşı ifaçılar seçilərək respublikanın əməkdar artisti Tünzalə Ağayeva ilə birlikdə İslam Həmrəyliyi Oyunları könüllülərinin himnini oxumaq şansını əldə edib.
UNEC tələbəsi Sürəyya İbayeva beş gəncdən biri olduğu üçün xoşbəxt olduğunu bildirib: “Bu siyahıda öz adımı görəndə çox sevindim. Belə önəmli bir tədbirdə beş gəncdən biri olmaq möhtəşəm hissdir. Təsəvvür edəndə ki, minlərlə könüllü bizim oxuyacağımız himnlə fərəhlənəcək, duyğulanacaq, insan həqiqətən xoşbəxt olur”.

UNEC Student will sing the Anthem of “Baku 2017” Volunteers
UNEC student will sing the anthem of Baku 2017 Islamic Solidarity Games volunteers’ anthem. The first-year undergraduate of the Faculty of Turkish World of Business Administration of UNEC Surayya Ibayeva is one of 5 people who won the competition held among the students to sing the anthem. According to the contest, students sang the refrain part of the song “Baku smiles” and send their videos to the organizational committee.
The best performances have been selected from more than 100 applicants and got a chance of singing the Islamic Solidarity Games volunteers’ anthem together with the Honored Artists of the Republic Tunzale Aghayeva.
UNEC student Surayya Ibayeva said she is very happy to be one of the 5 young people: “I felt very happy when I saw my name in the list. It is a wonderful feeling to become of the 5 youth in the kind of significant event. I really feel happy when I imagine that thousands of volunteers will rejoice with the anthem we sing”.