UNEC tələbəsi “Baku 2017” könüllülərinin himnini oxuyacaq
UNEC tələbəsi Baku 2017 4-cü İslam Həmrəyliyi Oyunları könüllülərinin himnini oxuyacaq. UNEC-in Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin I kurs tələbəsi Sürəyya İbayeva himni oxumaq üçün tələbələr arasında keçirilən müsabiqədə qalib gələn beş nəfərdən biridir. Müsabiqənin şərtlərinə görə, tələbələr “Bakının üzü gülür” mahnısının nəqarət hissəsini  oxuyaraq, öz video görüntülərini təşkilat komitəsinə təqdim ediblər.
Müraciət edən yüzdən çox tələbənin arasından ən yaxşı ifaçılar seçilərək respublikanın əməkdar artisti Tünzalə Ağayeva ilə birlikdə İslam Həmrəyliyi Oyunları könüllülərinin himnini oxumaq şansını əldə edib.
UNEC tələbəsi Sürəyya İbayeva beş gəncdən biri olduğu üçün xoşbəxt olduğunu bildirib: “Bu siyahıda öz adımı görəndə çox sevindim. Belə önəmli bir tədbirdə beş gəncdən biri olmaq möhtəşəm hissdir. Təsəvvür edəndə ki, minlərlə könüllü bizim oxuyacağımız himnlə fərəhlənəcək, duyğulanacaq, insan həqiqətən xoşbəxt olur”.

Студентка UNEC исполнит гимн добровольцев «Баку 2017»
Студентка UNEC исполнит гимн добровольцев Баку 2017 4-х  Игр исламской  солидарности. Студентка I курса Турецкого факультета Экономики и управления UNEC Сурая Ибаева одна из пяти победительниц конкурса среди студентов по исполнению гимна. Согласно условиям конкурса студенты, исполнив припев песни «Баку улыбается», представили свои видеозаписи в организационный комитет.
Самые лучшие исполнители, избранные из числа обратившихся более ста студентов, получили возможность на исполнение гимна добровольцев  с заслуженной артисткой республики Тунзалей Агаевой.
Студентка UNEC Сурая Ибаева  отметила, что счастлива, став одной из пяти победительниц:  «Увидев в списке свою фамилию, я очень обрадовалась. Да, это прекрасное чувство быть одной из пяти участниц такого важного мероприятия. Представив, что тысячи добровольцев будут гордиться нашим исполнением гимна и расчувствуются,  человек  действительно становится счастлив».