AccessBank-dan UNEC tələbələrinin elmi-tədqiqatına dəstək
UNEC-də “İnnovasiyalı iqtisadiyyatın inkişafı və perspektivləri” mövzusunda tələbə elmi konfransı keçirilib.
Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə keçirilən konfransda UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova son illərdə tələbələrin elmi-tədqiqat işlərinə artan marağını vurğulayaraq, bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrdən danışıb.
İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı, dosent Asiman Quliyev UNEC təcrübəsində ilk dəfə olaraq tələbələrin elmi-tədqiqat işlərinin biznes strukturunun maliyyə vəsaiti hesabına çap edildiyini bildirib. Konfransda 70-dək tələbənin elmi-tədqiqat işlərinin təqdim olunacağını diqqətə çatdıran dekan, bu işlərin AccessBank-ın maliyyə dəstəyi ilə çap edildiyini qeyd edib. Tələbələrin elmi fəaliyyətinə göstərdiyi dəstək üçün AccessBank-a təşəkkür edən fakültə rəhbəri bu təşəbbüsün biznesin elmə yönəldiyinin bariz nümunəsi olduğunu vurğulayıb.
AccessBank-ın Marketinq/Korporativ bankçılıq departamentinin direktoru Günay Cəlilova bankın bu layihəyə məmnuniyyətlə qoşulduğunu bildirib: “Bank olaraq  Korporativ Sosial Məsuliyyət siyasətimizə olduqca böyük önəm vermişik. Cəmiyyətə faydalı olmaq bizim əsas prinsiplərimizdəndir. Təhsil sahəsi bu il sosial layihələrimizin əsas prioritetlərindən biri olacaq. Çünki insan kapitalına qoyulan investisiya daha gözəl gələcəyə investisiya etməkdir”
UNEC-in “Əməyin təşkili və iqtisadiyyatı” kafedrasının müdiri, professor Tofiq Quliyev, “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasının müdiri, professor Əlican Babayev innovasiyalı iqtisadiyyatın perspektivlərindən bəhs ediblər.
Konfrans öz işini bölmələr üzrə davam etdirib. Tələbələr muasir şəraitdə iqtisadiyyatın davamlı inkişafında innovasiyanın rolu, dünyada dəyişən neft sənayesi, innovasiyaların sənaye müsəsisələrində rolu və digər aktual mövzularda maraqlı çıxışlar ediblər. Məruzələr qiymətləndirilib və hər bölmə üzrə qaliblər müəyyənləşdirilib.
AccessBank qaliblərə N.Qreqori Menkyunun “Ekonomiskin əsasları” kitabını təqdim edib. Eyni zamanda, AccessBank UNEC-in fiziki məhdudiyyətli tələbələrinə xüsusi hədiyyələr bağışlayıb.

Поддержка AccessBank-ом студентов UNEC
В UNEC состоялась студенческая научная конференция на тему «Развитие и перспективы инновационной экономики».
На конференции, состоявшейся при организационной поддержке Студенческой научной организации, выступила проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова, которая подчеркнула о повышении у студентов интереса к научно-исследовательским работам и проектах, реализованных в этом направлении.
Декан факультета Экономики, доцент Асиман Гулиев отметил, что впервые в практике UNEC научно-исследовательские работы студентов напечатаны за счет финансовых средств бизнес структуры. Отметил, что на конференции будут представлены научно-исследовательские работы около 70 студентов, которые будут отпечатаны при финансовой поддержке AccessBank-а. Выразив благодарность AccessBank-у за оказанную поддержку студентам в их научной деятельности, руководитель факультета подчеркнул эту инициативу  как образцовый пример  научной направленности бизнеса.
Директор департамента Маркетинга/Корпоративного банкинга AccessBank-а Гюнай Джалилова выразила удовлетворение по поводу сотрудничества банка с этим проектом: «Как банк мы уделяем большое значение политике корпоративно-социальной ответственности. Быть полезным обществу является одним из основных наших принципов. Сфера образования в этом году будет одним из основных приоритетов наших социальных проектов. Так как инвестиция, вложенная в человеческий капитал, это инвестиция в прекрасное будущее».
Заведующий кафедрой «Организация и экономика труда» UNEC, профессор Тофик Гулиев, заведующий кафедрой «Экономическая теория», профессор Алиджан Бабаев рассказали о перспективах инновационной экономики.
Конференция продолжила свою работу по секциям. Студенты выступили с интересными докладами по вопросам роли инноваций в устойчивом развитии экономики, изменяющейся в мире нефтяной промышленности, роли инноваций в промышленных предприятиях и по другим актуальным темам.  Доклады были оценены и по секциям определены победители.
AccessBank представил победителям книгу Н.Грегори Менкю «Основы экономикса». Также AccessBank  вручил специальные подарки студентам с ограниченными физическими возможностями  UNEC.