“Biz UNEC tələbəsi olmaq istəyirik”
UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının təşəbbüsü ilə Ulduz Hazırlıq Mərkəzinin dinləyiciləri UNEC-də olublar. UNEC ərazisində təşkil edilən infoturda şagirdlərə “Marketinq” kafedrasının müəllimi, rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov bələdçilik edib. Onlara UNEC-də təhsil imkanları, ixtisaslar, ikili diplom proqramları barədə ətraflı məlumat verib.
Şagirdlər UNEC-də təşkil edilən qış imtahan sessiyasının gedişi ilə də tanış olublar. Yazılı və test üsulu ilə keçirilən imtahan prosesini müşahidə edən abituriyentlər tələbə biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsini müsbət dəyərləndirərək, gələcəkdə UNEC tələbəsi olmaq istədiklərini bildiriblər. Onlar əsasən maliyyə ixtisasında təhsil almaqda maraqlı olduqlarını vurğulayıblar.
“Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan CEFAM-da (İnterational School of Business and Management) bir semestrlik təhsilini başa vurub UNEC-ə qayıdan Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbəsi Faiq Xasayev şagirdlərə UNEC tələbəsi olmağın üstünlüklərindən danışıb: “Qrup yoldaşlarımla birlikdə üç mərhələli müsabiqəni uğurla keçərək, Fransanın Leon şəhərində bir semestr təhsil aldıq. Bu müddət ərzində həm də özüm üçün Fransanı kəşf etdim, tarixi və mədəniyyəti ilə tanış oldum. Bu imkanı mənə UNEC yaratdı. Buna görə doğma universitetimə minnətdaram”.

«Мы хотим стать студентами UNEC»
По инициативе кафедры «Финансы и финансовые институты» UNEC слушатели подготовительного центра Улдуз побывали в UNEC. Преподаватель кафедры Маркетинга UNEC, помощник ректора Рамиль Джаббаров был проводником в инфортуре, организованном для учащихся на территории UNEC. Он дал учащимся информацию о возможностях образования, специальностях, программах двойного диплома UNEC.
Учащиеся ознакомились с процессом зимней экзаменационной сессии в UNEC. Абитуриенты, наблюдавшие письменные и тестовые экзамены, положительно оценили объективную оценку знаний студентов и выразили желание в будущем стать студентами UNEC. Они отметили, что в основном интересуются финансовой специальностью.
Студент Международной школы экономики Фаиг Хасаев ,  в рамках программы обмена  Erasmus+ завершивший односеместровое обучение в образовательном учреждении Франции и США CEFAM (İnterational School of Business and Management) и вернувшийся в  UNEC, рассказал о преимуществах студента UNEC: «С друзьями по группе успешно прошли трехэтапный конкурс и получили односеместровое образование в городе Франции Леон.  В течение этого времени я открыл для себя Францию, ознакомился с ее историей и культурой. Эту возможность мне представил  UNEC. За это я благодарен  родному университету».