“Biz UNEC tələbəsi olmaq istəyirik”
UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının təşəbbüsü ilə Ulduz Hazırlıq Mərkəzinin dinləyiciləri UNEC-də olublar. UNEC ərazisində təşkil edilən infoturda şagirdlərə “Marketinq” kafedrasının müəllimi, rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov bələdçilik edib. Onlara UNEC-də təhsil imkanları, ixtisaslar, ikili diplom proqramları barədə ətraflı məlumat verib.
Şagirdlər UNEC-də təşkil edilən qış imtahan sessiyasının gedişi ilə də tanış olublar. Yazılı və test üsulu ilə keçirilən imtahan prosesini müşahidə edən abituriyentlər tələbə biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsini müsbət dəyərləndirərək, gələcəkdə UNEC tələbəsi olmaq istədiklərini bildiriblər. Onlar əsasən maliyyə ixtisasında təhsil almaqda maraqlı olduqlarını vurğulayıblar.
“Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan CEFAM-da (İnterational School of Business and Management) bir semestrlik təhsilini başa vurub UNEC-ə qayıdan Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbəsi Faiq Xasayev şagirdlərə UNEC tələbəsi olmağın üstünlüklərindən danışıb: “Qrup yoldaşlarımla birlikdə üç mərhələli müsabiqəni uğurla keçərək, Fransanın Leon şəhərində bir semestr təhsil aldıq. Bu müddət ərzində həm də özüm üçün Fransanı kəşf etdim, tarixi və mədəniyyəti ilə tanış oldum. Bu imkanı mənə UNEC yaratdı. Buna görə doğma universitetimə minnətdaram”.

“We want to be UNEC Student”
Ulduz (Star) Training Center’s audience called at UNEC with the initiative of UNEC Department of “Finance and Financial Institutions”. Teaching staff of UNEC Department of Marketing, Assistant to the Rector Ramil Jabbarov became a guide of the info tour organized in the territory of UNEC for schoolchildren. They were informed about the education opportunities, majors and Dual Diploma Programs provided by UNEC in detail.
Pupils also got acquainted with the progress of the Winter Exam Session of UNEC. Observing the process of written and testing examination methods, schoolchildren appreciated the objectivity and transparency of the assessment of students’ knowledge positively and expressed the desire for becoming UNEC student in the future. They especially emphasized that they want to major in Finance.
Student of the International School of Economics Faig Khasayev who completed his one- term- studies at the joint education institution of France and the US CEFAM (International School of Business and Management) within the Erasmus+ Exchange Program and returned to UNEC spoke about the advantages of becoming UNEC student: “We have passed a three- stage contest together with my group mates and studies in the city of Leon of France for one semester. I invented the France for myself within the term; became familiar with history and culture. UNEC gave me this chance. Therefore I am grateful to my native university”.