Digər universitetlərdən UNEC-ə köçürülən tələbələrlə tanışlıq görüşü
Tanışlıq xarakteri daşıyan görüşdə UNEC-in tələbə rektoru Cabbar Hüseynli və tələbə təşkilatlarının rəhbərləri iştirak edib.
C.Hüseynli tələbələrə UNEC barədə geniş məlumat verərək, burada həyata keçirilən ikili diplom, mübadilə və xüsusi təqaüd proqramlarından söz açıb. Tələbələrə Elektron Universitet Modeli barədə ətraflı məlumat verən tələbə rektor onların şəxsi kabinetdən istifadəyə dair suallarını cavablandırıb. UNEC Karyera Mərkəzindən bəhs edən C.Hüsenli tələbələrin öz startap layihələrini İnnovativ Biznes İnkubatorunda reallaşdıra biləcəklərini qeyd edib. O, xüsusi bacarığı ilə fərqlənən tələbələr üçün Yaradıcılıq Mərkəzinin fəaliyyət göstərdiyini də bildirib.
Tələbə təşkilatlarının sədrləri rəhbərlik etdikləri qurumlar barədə ətraflı məlumat verərək, həyata keçirdikləri layihələrdən bəhs ediblər.
Görüş universitet ərazisində infoturla davam edib. Tələbələr kitabxana və Radio UNEC ilə tanış olublar.

The acquaintance meeting with the students transferred to UNEC from other universities
In the meeting, having the acquainting feature had taken part the student rector of UNEC Jabbar Huseynli and the heads of the student organizations.
J.Huseynli gave the extensive information to the students on UNEC and spoke about the double diploma, exchange and the special scholarship programs implemented here. The student rector providing the detailed information about the Electronic University Model answered to the questions of the students on using the personal cabinet. Speaking about the UNEC Career Center, J. Huseynli noted that the students would be able to realize their start-up projects in Innovative Business Incubator. He also said that the Creative Center was functioning for the students having special skills.
The chairpersons of the student organizations gave the detailed information about the organizations they were leading and talked about the implemented projects.
The meeting continued with the information tour on the territory of the university. The students got acquainted with the library and the UNEC Radio.