Digər universitetlərdən UNEC-ə köçürülən tələbələrlə tanışlıq görüşü
Tanışlıq xarakteri daşıyan görüşdə UNEC-in tələbə rektoru Cabbar Hüseynli və tələbə təşkilatlarının rəhbərləri iştirak edib.
C.Hüseynli tələbələrə UNEC barədə geniş məlumat verərək, burada həyata keçirilən ikili diplom, mübadilə və xüsusi təqaüd proqramlarından söz açıb. Tələbələrə Elektron Universitet Modeli barədə ətraflı məlumat verən tələbə rektor onların şəxsi kabinetdən istifadəyə dair suallarını cavablandırıb. UNEC Karyera Mərkəzindən bəhs edən C.Hüsenli tələbələrin öz startap layihələrini İnnovativ Biznes İnkubatorunda reallaşdıra biləcəklərini qeyd edib. O, xüsusi bacarığı ilə fərqlənən tələbələr üçün Yaradıcılıq Mərkəzinin fəaliyyət göstərdiyini də bildirib.
Tələbə təşkilatlarının sədrləri rəhbərlik etdikləri qurumlar barədə ətraflı məlumat verərək, həyata keçirdikləri layihələrdən bəhs ediblər.
Görüş universitet ərazisində infoturla davam edib. Tələbələr kitabxana və Radio UNEC ilə tanış olublar.

Встреча со студентами, переведенными в UNEC из других университетов
На встрече, носящей характер знакомства,  присутствовали студент-ректор UNEC Джаббар Гусейнли и руководители студенческих организаций.
Дж.Гусейнли дал студентам широкую информацию о UNEC, рассказал об осуществляемых программах двойного диплома, обмена и специальной стипендии. Представив студентам подробную информацию о модели Электронного университета, студент-ректор ответил на вопросы студентов по пользованию личным кабинетом. Говоря о Центре карьеры UNEC, Дж.Гусейнли отметил, что студенты могут реализовать свои проекты стартапа в Инновационном бизнес инкубаторе.  Он отметил, что для особо одаренных студентов действует Творческий центр.
Представив подробную информацию о руководящих ими структурах, председатели студенческих организаций рассказали об осуществляемых проектах.
Встреча продолжалась инфотуром по территории университета. Студенты ознакомились с библиотекой и Radio UNEC.