Mərkəzin rəhbəri: akad. Məmmədov Nazim Timur oğlu
Materialların rəqəmsal dizaynı və qabaqcıl hesablama texnologiyaları UNEC Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 16 fevral 2024-cü il tarixli iclasının 194 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 218/3/2024 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC Rektorunun 11 mart 2024-cü il tarixli 242/3/2024 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Fizika İnstitutunun Spektroskopik Ellipsometriya laboratoriyasının rəhbəri Akademik Məmmədov Nazim Timur oğluna həvalə edilmişdir
– prof. Evgueni Vladimirovich Chulkov – İspaniyanın Ba8sque Country Universitetinin Kimya fakültəsinin professoru (Bilbao/İspaniya)
– PhD Hüseynov Nazim Əli – Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Fizika İnstitutunun aparıcı elmi işçisi
– PhD Əlizadə Elvin Hüseynağa – Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Fizika İnstitutunun elmi işçisi
– dos. İsmayılova Nərmin Arif – Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Fizika İnstitutunun aparıcı elmi işçisi
–  prof. Cahangirli Zakir Ağasoltan – Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Fizika İnstitutunun “Nanokristallar fizikası” laboratoriyasının müdiri
– PhD Mehdiyev Baxşı Həsən – Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Fizika İnstitutunun aparıcı elmi işçisi.

Руководитель центра: акад. Мамедов Назим Тимур оглы
Цифровой дизайн материалов и передовые вычислительные технологии Исследовательский центр UNEC создан на основании решения № 194 заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 16 февраля 2024 года и приказа ректора UNEC № 218/3/2024.
Согласно приказу ректора UNEC № 242/3/2024 от 11 марта 2024 года заведующему лабораторией спектроскопической эллипсометрии Института физики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики было поручено руководство академику Мамедову Назиму Тимур оглы.
• проф. Чулков Евгений Владимирович  – профессор химического факультета Университета Страны Басков в Испании (Бильбао/Испания)
• PhD. Гусейнов Назим Али – ведущий научный сотрудник Института физики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики
• PhD. .Ализаде Эльвин Гусейнага – научный сотрудник Института физики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики
• доц. Исмайлова Нармин Ариф  – ведущий научный сотрудник Института физики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики
• проф. Джахангирли Закир Агасолтан – заведующий лабораторией «Физика нанокристаллов» Института физики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики
• PhD. Мехтиев Бахши Хасан – ведущий научный сотрудник Института физики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.