Mərkəzin rəhbəri: dos. Uğur Korkut Pata (Türkiyə – Osmaniye Korkut Ata Universiteti)
İqtisadi klinika UNEC Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin Elmi Şurasının 27 fevral 2018-ci il tarixli iclasının 157№-li Qərarı və UNEC rektorunun № 219/3/2018 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC Rektorunun 08.02.2024 tarixli 134/3/2024 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik Türkiyənin Osmaniye Korkut Ata Universitetinin İqtisadiyyat və İdarəetmə fakültəsinin dosenti Uğur Korkut Pata-ya həvalə edilmişdir.
UNEC İqtisadi klinikaTədqiqat Mərkəzi UNEC News-da
– PhD dos. Uğur Korkut Pata – Türkiyənin Osmaniye Korkut Ata Universitetinin İqtisadiyyat və İdarəetmə fakültəsinin dosenti
– dos. Mustafa Tevfik Kartal – TC Borsa İstanbul, İnvestisiyaların idarə olunması üzrə mütəxəssis (İstanbul/Türkiyə)
– prof. Hasan Dincer – TC İstanbul Medipol Universitetinin “Bankaçılıq və sığorta” kafedrasının müdiri (İstanbul/Türkiyə)
– prof. Serhat Yüksel – TC İstanbul Medipol Universitetinin Biznes və İdarəetmə Elmləri fakültəsinin Beynəlxalq Ticarət və Maliyyə kafedrasının müdir müavini (İstanbul/Türkiyə)
– dos. Dr. Özer Depren –  Türkiyə Yapı Kredi Bank ASC-nin “Müştəri təcrübəsi tədqiqat Laboratoriyası”nın müdiri (İstanbul/Türkiyə)
– PhD dos Selin Karlilar Pata – TC Doğu Akdeniz Universiteti, İqtisadiyyat fakültəsinin dosenti (Famaqusta/Şimali Kipr); Hatay Mustafa Kamal Universiteti
– dos. Dr. Sinan Erdoğan – TC Hatay Mustafa Kamal Universitetinin İqtisadiyyat və inzibati elmlər kafedrasının dosenti (Hatay/Türkiyə)
– prof. Cem İşık – TC Anadolu Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin professoru (Eskişehir/Türkiyə)

Руководитель центра: доц. Угур Коркут Пата (Турция – Университет Османие Коркут Ата)
Исследовательский центр экономической клиники UNEC создан по Решению заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 27 февраля 2018 года № 157 и в соответствии с приказом ректора UNEC  № 219/3/2018.
Согласно приказу ректора UNEC № 134/3/2024 от 08.02.2024 руководство центром на общественных началах было поручено Угуру Коркуту Пате, доценту факультета экономики и управления Турецкого университета Османие Коркут Ата.
к.ф.н. доц. Угур Коркут Пата — доцент факультета экономики и менеджмента Университета Османие Коркут Ата, Турция.
доц. Мустафа Тевфик Картал – TC Borsa Istanbul, специалист по управлению инвестициями (Стамбул/Турция)
проф. Хасан Динджер – заведующий кафедрой «Банковское дело и страхование» ТЦ Стамбульского университета Медипол (Стамбул/Турция)
проф. Серхат Юксель – заместитель заведующего кафедрой международной торговли и финансов факультета бизнеса и менеджмента ТЦ Стамбульского университета Медипол (Стамбул/Турция)
доц. Доктор Озер Депрен – руководитель «Лаборатории исследования клиентского опыта» ОАО Yapı Kredi Bank Турция (Стамбул/Турция)
Селин Карлилар Пата, доктор философии, доцент факультета экономики Университета ТК Догу Акдениз (Фамагуста/Северный Кипр); Университет Хатая Мустафы Кемаля
доц. Доктор Синан Эрдоган – доцент кафедры экономики и административных наук ТК Университета Хатая Мустафы Кемаля (Хатай/Турция)
проф. Джем Ишик – профессор факультета экономики и менеджмента Университета Анадолу (Эскишехир/Турция)