Mərkəzin rəhbəri: dos. Uğur Korkut Pata (Türkiyə – Osmaniye Korkut Ata Universiteti)
İqtisadi klinika UNEC Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin Elmi Şurasının 27 fevral 2018-ci il tarixli iclasının 157№-li Qərarı və UNEC rektorunun № 219/3/2018 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC Rektorunun 08.02.2024 tarixli 134/3/2024 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik Türkiyənin Osmaniye Korkut Ata Universitetinin İqtisadiyyat və İdarəetmə fakültəsinin dosenti Uğur Korkut Pata-ya həvalə edilmişdir.
UNEC İqtisadi klinikaTədqiqat Mərkəzi UNEC News-da
– PhD dos. Uğur Korkut Pata – Türkiyənin Osmaniye Korkut Ata Universitetinin İqtisadiyyat və İdarəetmə fakültəsinin dosenti
– dos. Mustafa Tevfik Kartal – TC Borsa İstanbul, İnvestisiyaların idarə olunması üzrə mütəxəssis (İstanbul/Türkiyə)
– prof. Hasan Dincer – TC İstanbul Medipol Universitetinin “Bankaçılıq və sığorta” kafedrasının müdiri (İstanbul/Türkiyə)
– prof. Serhat Yüksel – TC İstanbul Medipol Universitetinin Biznes və İdarəetmə Elmləri fakültəsinin Beynəlxalq Ticarət və Maliyyə kafedrasının müdir müavini (İstanbul/Türkiyə)
– dos. Dr. Özer Depren –  Türkiyə Yapı Kredi Bank ASC-nin “Müştəri təcrübəsi tədqiqat Laboratoriyası”nın müdiri (İstanbul/Türkiyə)
– PhD dos Selin Karlilar Pata – TC Doğu Akdeniz Universiteti, İqtisadiyyat fakültəsinin dosenti (Famaqusta/Şimali Kipr); Hatay Mustafa Kamal Universiteti
– dos. Dr. Sinan Erdoğan – TC Hatay Mustafa Kamal Universitetinin İqtisadiyyat və inzibati elmlər kafedrasının dosenti (Hatay/Türkiyə)
– prof. Cem İşık – TC Anadolu Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin professoru (Eskişehir/Türkiyə)

The head of the centre: Assoc. Ugur Korkut Pata (Turkey – Osmaniye Korkut Ata University)
UNEC research centre of Economic clinic was established   by the decision No. 157 of the Academic Council of  Azerbaijan State  University of Economics on February 27, 2018 and the order of the UNEC Rector No 219/3/2018.
According to the UNEC Rector’s order No. 134/3/2024 dated 08.02.2024, the management of the center on public grounds was entrusted to Uğur Korkut Pata, associate professor of the Faculty of Economics and Management of Osmaniye Korkut Ata University of Turkey.
PhD Assoc. Uğur Korkut Pata is an associate professor at the Faculty of Economics and Management of Osmaniye Korkut Ata University, Turkey
– Assoc. Mustafa Tevfik Kartal – TC Borsa Istanbul, Investment Management Specialist (Istanbul/Turkey)
– prof. Hasan Dincer – Head of the “Banking and Insurance” Department of TC Istanbul Medipol University (Istanbul/Turkey)
prof. Serhat Yüksel – Deputy Head of the Department of International Trade and Finance of the Faculty of Business and Management Sciences of TC Istanbul Medipol University (Istanbul/Turkey)
Assoc. Dr. Özer Depren – Head of the “Customer Experience Research Laboratory” of Yapı Kredi Bank OJSC Turkey (Istanbul/Turkey)
Selin Karlilar Pata, PhD, associate professor of the Faculty of Economics, TC Doğu Akdeniz University (Famagusta/Northern Cyprus); Hatay Mustafa Kemal University
– Assoc. Dr. Sinan Erdoğan – Docent of the Department of Economics and Administrative Sciences of TC Hatay Mustafa Kemal University (Hatay/Turkey)
prof. Cem Işık – Professor of the Faculty of Economics and Management of TC Anadolu University (Eskişehir/Turkey)