UNEC-in badmintonçuları güclərini sınayıblar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) badminton yarışı keçirilib. Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr edilən yarışın məqsədi badmintonun təbliği, UNEC tələbələri arasında bu idman növünə olan marağın artırılması, gəncləri sağlam həyat tərzinə sövq etməkdir.
Fakultələr arasında təşkil edilən yarışda 60 tələbə qüvvəsini sınayıb. Badmintonçu qızlar arasında I yerə Əmtəəşünaslıq   fakultəsinin tələbəsi Anna Jeleznyak layiq görülüb. II yerdə Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbəsi Anelya Balabayeva, III yerdə   İqtisadiyyat   fakultəsinin tələbəsi Sara Nəzirli qərarlaşıb.
Badmintonçu  oğlanlar arasında İqtisadiyyat fakultəsinin tələbəsi Qurban Qurbanov 1-ci olub. Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri Məhərrəm Məhərrəmov II, Ömər Əzizli isə III yeri qazanıb.
Qarışıq qoşa yarışlarda ilk yerə Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbəsi Ömər Əzizli və Əmtəəşünaslıq fakultəsinin tələbəsi Anna Jeleznyak yüksəlib. II yeri İqtisadiyyat fakultəsinin tələbələri Qurban Qurbanovla Sara Nəzirli bölüşüb. III yerdə   isə Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbəsi Məhərrəm Məhərrəmov və İqtisadiyyat fakultəsinin tələbəsi Arzu Zeynallı qərarlaşıb.
Yarışlarda Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri xüsusi fəallıqları ilə  seçilərək, I yerə layiq görülüblər. İqtisadiyyat fakultəsi II, Əmtəəəşünaslıq fakultəsi isə III yeri qazanıb.

Бадминтонисты UNEC испытали свои силы
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) проведено соревнование по бадминтону.  Целью соревнования, посвященного Дню солидарности азербайджанцев всего мира, является пропаганда бадминтона, повышение в UNEC интереса к этому виду спорта, вовлечение молодежи в здоровый образ жизни.
В соревновании, организованном между факультетами, испытали свои силы 60 студентов.  Среди бадминтонистов-женщин I места удостоена студентка факультета Товароведения Анна Железняк. На II месте студентка Русской школы экономики Анелья Балабаева, на III месте обосновалась студентка факультета Экономики Сара Назирли.
Среди бадминтонистов-мужчин 1 стал студент факультета Экономики Гурбан Гурбанов.  Студенты Русской школы экономики Магеррам Магеррамов завоевал 2 место, а Омар Азизли 3.
В смешанных парных соревнованиях на первое место поднялись студент Русской школы экономики Омар Азизли и студентка факультета Товароведения Анна Железняк. II местом поделились студенты факультета Экономики Гурбан Гурбанов и Сара Назирли.  На III месте обосновались студент Русской школы экономики Магеррам Магеррамов и студентка факультета Экономики Арзу Зейналы.
На соревновании за проявленную особую активность студенты Русской школы экономики были избраны и удостоены I места. Факультет Экономики завоевал II, а факультет Товароведения III место.
Организатором соревнования являются спортивный клуб «Идманчы» и Студенческая молодежная организация UNEC.