UNEC-in şəhid məzunu yad edilib
Bakının 229 saylı tam orta məktibində təşkil olunan tədbirdə şəhidin ailə üzvləri, yaxınları ilə birlikdə UNEC kollektivi də iştirak edib.
Azərbaycanın dövlət himni səsləndirildikdən sonra şəhidin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. UNEC-in Marketinq və kommunikasiya departamentinin şəhid İ.Sultanovun arxiv sənədləri əsasında hazırladığı videoçarx nümayiş olunub.
UNEC-in “İqtisadiyyat və işlətmə” kafedrasının müəllimi Araz Aslanlı şəhid İlyas Sultanovun adının universitetdə daim hörmət və ehtiramla anıldığını bildirib. Qeyd edib ki, Azərbaycanın bütövlüyü uğrunda, torpaqlarımızın qorunmasında canlarından keçmiş şəhidlərimizin ömür yolu gənclərimizə örnəkdir. Hər bir Azərbaycan vətəndaşı öz milli qəhrəmanlarını, şəhidlərini tanımalı, onların keçdiyi həyat yolunu öyrənməlidir.
Tədbirdə UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri Eyyub Əmiraslanov və Minayə Hüseynova vətənpərvərlik mövzusunda musiqi nömrələri ilə çıxış ediblər. Məktəblilər şeirlər səsləndirib, musiqi ifa ediblər. Şəhidin ailəsi, dostları İlyas Sultanov haqqında xatirələrini bölüşüblər.

UNEC commemorates its Martyr Alumnus
Besides the martyr’s family members and relatives, UNEC staff also attended the ceremony held at the secondary school 229 of Baku.
After the national anthem of the Republic of Azerbaijan, participants paid tribute to the martyr’s memory with a minutes’ silence. A video prepared by UNEC Department of Marketing and Communication on the basis of martyr I. Sultanov’s archive documents was demonstrated within the event.
An instructor of UNEC Department of Economics and Business Administration Araz Aslanli said I.Sultanov’s name is always honored at the university with respect and esteem. He noted the way of life sacrificed by our martyrs for the territorial integrity of Azerbaijan is an example for young people. Every Azerbaijani citizen should know our national heroes, martyrs and study their lives.
Members of UNEC Creativity Center Eyyub Amiraslanov and Minaya Huseynova showed musical performances about the patriotism. The schoolchildren sounded poetry and showed musical performances. Martyr’s family members and friends shared their memories about Ilyas Sultanov.