Mərkəzin rəhbəri: siyasi f.d. Qafar Qələndər oğlu MehdiyevÜnvan: UNEC-in I tədris korpusu |
Ermənistan İqtisadiyyatının Araşdırılması tədqiqat mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 24 noyabr 2017-ci il tarixli iclasının 155№-li Qərarı və UNEC rektorunun 296/3/2018 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC rektorunun 699/3/2019 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Qafar Qələndər oğlu Mehdiyevə həvalə edilmişdir.
-Babayev Tariyel Əkbər oğlu – Türkiyə, Erciyes Universitetinin (Kayseri şəhəri) “Erməni dili və ədəbiyyatı” bölümündə müəllim
-Cabbarlı Hatəm Qulu oğlu – Türkiyə, Qazi Universiteti, Siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru; Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzi, erməni dili müəllimi

Руководитель центра: д.ф. по политич.наукам  Гафар Галандар оглы Мехтиев
Исследовательский центр Экономики Армении был создан по решению заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 24 ноября 2017 года № 155  и на основе приказа ректора UNEC № 296/3/2018.
В соответствии с приказом ректора UNEC № 699/3/2019 руководство центром на общественных началах было поручено доктору философии по политическим наукам Гафару Галандар оглы Мехтиеву.
image2020image2000image333
errra99151864a1924c errr867a4c3876a1fb9feb errr68d106419db853f33e
-Бабаев Тариель Акбер оглы – Турция, преподаватель кафедры «Армянский язык и литература» в университете Эрджиес (город Кайсери).
-Джаббарлы Хатам Гулу оглы – Турция, университет Гази, доктор философии по политическим наукам; Центр анализа международных отношений, преподаватель армянского языка.