Mərkəzin rəhbəri: siyasi f.d. Qafar Qələndər oğlu MehdiyevÜnvan: UNEC-in I tədris korpusu |
Ermənistan İqtisadiyyatının Araşdırılması tədqiqat mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 24 noyabr 2017-ci il tarixli iclasının 155№-li Qərarı və UNEC rektorunun 296/3/2018 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC rektorunun 699/3/2019 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Qafar Qələndər oğlu Mehdiyevə həvalə edilmişdir.
-Babayev Tariyel Əkbər oğlu – Türkiyə, Erciyes Universitetinin (Kayseri şəhəri) “Erməni dili və ədəbiyyatı” bölümündə müəllim
-Cabbarlı Hatəm Qulu oğlu – Türkiyə, Qazi Universiteti, Siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru; Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzi, erməni dili müəllimi

Head of the Center: PhD in Political Sciences,  Gafar Galandar Mehdiyev
RESEARCH CENTER FOR ARMENIAN ECONOMY   was established by the Decision No. 155 of the meeting of the Scientific Council of   Azerbaijan State University of Economics dated November 24, 2017 and the order of the Rector of UNEC No. 296/3/2018.
According to the order of the UNEC Rector No. 699/3/2019, the management of the center on a voluntary basis was entrusted to Gafar Galandar   Mehdiyev, PhD in Political Sciences.
image2020image2000image333
On the initiative of Gafar Chakhmagli, the Republic of West Azerbaijan in Exile was declared… (moderator.az – 10.05.2020)
Armenia’s weak, Azerbaijan’s strong economy: results of the analysis (22.10.2019)
errra99151864a1924c errr867a4c3876a1fb9feb errr68d106419db853f33e
-Babayev Tariyel Akbar  – lecturer, “Armenian language and literature” department, Ergiyes University (Kayseri), Turkey
-Jabbarli Hatem Gulu  – Turkey, Gazi University, PhD in Political Sciences; Center for Analysis of International Relations, Armenian language teacher