UNEC tələbəsi beynəlxalq konfransda “Ən yaxşı məqalə” mükafatına layiq görülüb
Türkiyənin İsparta şəhərində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Süleyman Demirel Universiteti və Uluslararası Vizyon Universitetinin birlikdə təşkilatçılığı ilə VI Yerli İdarəetmə Tələbə Konqresi çərçivəsində I Beynəlxalq Yerli İdarəetmə Tələbə Konfransı keçirilib.
Üç gün davam edən konfransda UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri, İqtisadiyyat fakültəsinin III kurs tələbəsi Aslan Əzimzadə “Azərbaycanda yerli özünüidarəetmə orqanlarının maliyyə mənbələrinin müasir vəziyyəti və təkmilləşdirilməsi yolları”, Tələbə rektorMaliyyə və mühasibat fakültəsinin IV kurs tələbəsi Cabbar Huseynli “Azərbaycanda yerli idarəetmədə icra hakimiyyətlərinin rolu və onların maliyyəsi”, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin IV kurs tələbəsi Əntiqə İbadova “Qloballaşma və lokalizasiya”, Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin III kurs tələbəsi Zinyət Vəlixanova isə “Azərbaycandakı yerli idarəetmə orqanlarının Sovet dövrü ilə müqayisəsi” mövzusunda məruzə ilə çıxış ediblər. UNEC tələbəsi Zinyət Vəlixanova konfransın “Ən yaxşı məqalə” mükafatına layiq görülüb.
Konfrans çərçivəsində UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyəti və Süleyman Dəmirəl Universiteti Siyasət və Yönetim Cəmiyyəti arasında memorandum imzalanıb. Sənədə əsasən, tərəflər gənclərin intellektual səviyyələrinin və onların elmi tədqiqata olan marağının artırılması ilə əlaqədar müştərək təlim, konfrans, konqres və digər elmi layihələr həyata keçirəcəklər.

Студентка UNEC на международной конференции удостоена награды «Лучшая статья»
В турецком городе Испарте при совместной организационной поддержке Азербайджанского государственного экономического университета, университета Сулеймана Демиреля и Международного университета Визион в рамках VI студенческого конгресса местного управления состоялась I Международная студенческая конференция местного управления.
На трехдневной  конференции выступили с докладом студенты UNEC – председатель Студенческого научного общества, студент   III курса факультета Экономики Аслан Азимзаде по теме «Современное состояние и пути совершенствования финансовых источников местных органов самоуправления в Азербайджане», студент-ректор, студент  IV курса факультета Финансов и бухгалтерии Джаббар Гусейнли по теме «Роль исполнительной власти и их финансы в местном управлении Азербайджана», студентка IV  курса Международной школы экономики Антига Ибадова по теме «Глобализация и локализация», студентка  III курса Турецкого факультета экономики и управления Зиньят Велиханова по теме «Местные органы самоуправления в Азербайджане в сравнении с советским периодом». Студентка UNEC Зиньят Велиханова удостоена награды «Лучшая статья».
В рамках конференции между Студенческим научным обществом UNEC и Отделом политики и власти университета Сулеймана Демиреля был подписано меморандум. В соответствии с документом стороны в связи с повышением интеллектуального уровня молодежи и интереса к научным исследованиям будут осуществлять совместные тренинги, конференции, конгрессы и другие научные проекты.