Ünvan: İstiqlaliyyət 6, AZ 1001, UNEC-in Əsas tədris korpusu
Xanım Tədqiqatçılar Şurası  Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin Elmi Şurasının 27 fevral 2018-ci il tarixli iclasının 157№-li Qərarı və UNEC rektorunun 219/3/2018-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) nəzdində fəaliyyət göstərən UNEC Xanım Tədqiqatçılar Şurası ictimai elmlər, o cümlədən siyasi elmlər, beynəlxalq hüquq, siyasi iqtisadiyyat və digər əlaqəli sahələrdə elmi və təhsil layihələri üzrə kampus daxilində və xaricində qadın tədqiqatçıların və alimlərin beynəlxalq tədqiqat şəbəkəsidir.
Xanım Tədqiqatçılar Şurasının əsas məqsədi sosial elmlərin ən aktual mövzuları üzrə yerli və beynəlxalq qadın tədqiqatçıları və alimləri bir araya gətirərək elmə akademik töhfələr verməkdir.
XTŞ sosial elmlər sahəsində konfranslar/simpoziumlar, seminarlar və tədqiqat seminarlarına ev sahibliyi etmək üçün qadın tədqiqatçılar, siyasət ekspertləri və peşəkarlarla intellektual əlaqəni təşviq edir.
UNEC Xanım Tədqiqatçılar Şurası kampusda və ondan kənarda qadın alimlərə və tədqiqatçılara müxtəlif beynəlxalq proqramlar, seminarlar, konfranslar və tədqiqat təqaüdləri üçün müraciət etməkdə kömək etmək üçün çalışır. Bundan əlavə, o, qadın tədqiqatçıların və alimlərin tədqiqat maraq sahələrinə aid materialları UNEC icmasına təqdim edir. Xanım Tədqiqatçılar Şurası qadınların yaratdığı akademik təşəbbüslərə və layihələrə böyük diqqət yetirməklə qadın mərkəzli tədqiqat fəaliyyətlərini dəstəkləyir.
Biz tədqiqat şəbəkəmizə qoşulmaq üçün müxtəlif ölkələrdən sosial elmlər üzrə qadın alimlər və tədqiqatçıların müraciətlərini alqışlayır və yüksək qiymətləndiririk.
Əgər siz UNEC Xanım Tədqiqatçılar Şurasına tədqiqatçı kimi üzv olmaq istəyirsinizsə, UNEC XTŞ-ın üzvü olmaqda maraqlı olduğunuzu bildirərək, öz CV-nizi və tədqiqata marağınız barədə niyyət məktubunu [email protected] ünvanına göndərməyinizi xahiş edirik.
XTŞ icmasına siz də qoşulun və elmə birgə faydalı töfhələr verək! XTŞ “qadınlar elmdə” sloqanı ilə fəaliyyət göstərir və qadınların elmi fəaliyyətinə və elmdə qadınların səlahiyyətlərinin artırılmasına dəstək göstərməyə hazırdır.

Adress:  Istiglaliyyat 6, AZ1001, the first academic building of UNEC
UNEC Women Researchers Council under Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is an international research network of female researchers and scientists from both on and off campus on scholarly and educational projects in the field of social sciences, including political science, international law, political economy, international economics, and related spheres.
WRC’s main goal is to make academic contributions and implications to science by bringing together local and international women researchers and scientists on the most relevant topics of the social sciences.
WRC promotes intellectual engagement with women researchers, policy experts, and professionals to host conferences/symposia, workshops as well as research seminars in the sphere of the social sciences.
UNEC Women Researchers Council works to help female scholars and research associates on and off campus to apply for various international programs, workshops, conferences, and research fellowships.
Furthermore, it makes available to the campus community materials relevant to women researchers and scholars’ areas of research interest.
The Women’s Research Center supports women-centered research activities with a strong focus on women-created academic initiatives and projects.
We welcome applications from interested female academics and practitioners in the social sciences from various countries to join our research network.
WRC operates under the slogan “women in science” and is ready to support women’s scientific activities and women empowerment in science.
If you would like to join as a research fellow or a research member at UNEC Women Researchers Council, please send your CV and the statement of research interest to [email protected], by expressing your interest to be a member of the UNEC WRC Community!