Ünvan: İstiqlaliyyət 6, AZ 1001, UNEC-in Əsas tədris korpusu
Xanım Tədqiqatçılar Şurası  Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin Elmi Şurasının 27 fevral 2018-ci il tarixli iclasının 157№-li Qərarı və UNEC rektorunun 219/3/2018-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) nəzdində fəaliyyət göstərən UNEC Xanım Tədqiqatçılar Şurası ictimai elmlər, o cümlədən siyasi elmlər, beynəlxalq hüquq, siyasi iqtisadiyyat və digər əlaqəli sahələrdə elmi və təhsil layihələri üzrə kampus daxilində və xaricində qadın tədqiqatçıların və alimlərin beynəlxalq tədqiqat şəbəkəsidir.
Xanım Tədqiqatçılar Şurasının əsas məqsədi sosial elmlərin ən aktual mövzuları üzrə yerli və beynəlxalq qadın tədqiqatçıları və alimləri bir araya gətirərək elmə akademik töhfələr verməkdir.
XTŞ sosial elmlər sahəsində konfranslar/simpoziumlar, seminarlar və tədqiqat seminarlarına ev sahibliyi etmək üçün qadın tədqiqatçılar, siyasət ekspertləri və peşəkarlarla intellektual əlaqəni təşviq edir.
UNEC Xanım Tədqiqatçılar Şurası kampusda və ondan kənarda qadın alimlərə və tədqiqatçılara müxtəlif beynəlxalq proqramlar, seminarlar, konfranslar və tədqiqat təqaüdləri üçün müraciət etməkdə kömək etmək üçün çalışır. Bundan əlavə, o, qadın tədqiqatçıların və alimlərin tədqiqat maraq sahələrinə aid materialları UNEC icmasına təqdim edir. Xanım Tədqiqatçılar Şurası qadınların yaratdığı akademik təşəbbüslərə və layihələrə böyük diqqət yetirməklə qadın mərkəzli tədqiqat fəaliyyətlərini dəstəkləyir.
Biz tədqiqat şəbəkəmizə qoşulmaq üçün müxtəlif ölkələrdən sosial elmlər üzrə qadın alimlər və tədqiqatçıların müraciətlərini alqışlayır və yüksək qiymətləndiririk.
Əgər siz UNEC Xanım Tədqiqatçılar Şurasına tədqiqatçı kimi üzv olmaq istəyirsinizsə, UNEC XTŞ-ın üzvü olmaqda maraqlı olduğunuzu bildirərək, öz CV-nizi və tədqiqata marağınız barədə niyyət məktubunu [email protected] ünvanına göndərməyinizi xahiş edirik.
XTŞ icmasına siz də qoşulun və elmə birgə faydalı töfhələr verək! XTŞ “qadınlar elmdə” sloqanı ilə fəaliyyət göstərir və qadınların elmi fəaliyyətinə və elmdə qadınların səlahiyyətlərinin artırılmasına dəstək göstərməyə hazırdır.

Адрес: I учебный корпус UNEC, ул.Истиглалият 6, AZ1001
Совет женщин-исследователей UNEC создан по Решению заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 27 февраля 2018 года №157 и в соответствии с приказом ректора UNEC № 219/3/2018.
Совет женщин-исследователей UNEC, действующий при Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC), международная исследовательская сеть женщин-исследователей и ученых, работающих в кампусе и за его пределами и реализующих научные и образовательные проекты в области общественных наук, а также политических наук, международного права, политической экономии и других смежных областей.
Основной целью Совета женщин-исследователей является внести академический вклад в науку, объединяя местных и международных женщин-исследователей и ученых по наиболее актуальным темам социальных наук.
СЖИ способствует интеллектуальному взаимодействию с женщинами-исследователями, политическими экспертами и профессионалами, проводя конференции/симпозиумы, мастер-классы и исследовательские семинары в области социальных наук.
Совет женщин-исследователей UNEC помогает женщинам-ученым и исследователям на территории кампуса и за его пределами подавать заявки на участие в различных международных программах, семинарах, конференциях и исследовательских стипендиях. Кроме того, он предоставляет сообществу UNEC материалы, связанные с исследовательскими интересами женщин-исследователей и ученых. Совет женщин-исследователей поддерживает исследовательскую деятельность, ориентированную на женщин, уделяя особое внимание академическим инициативам и проектам, созданным женщинами.
Мы приветствуем и высоко ценим заявки от женщин-социологов и исследователей из разных стран о присоединении к нашей исследовательской сети.
Если вы заинтересованы стать членом Совета женщин-исследователей UNEC в качестве исследователя, отправьте свое резюме и письмо о заинтересованности на адрес [email protected], заявив о своем желании стать членом СЖИ UNEC.
Присоединяйтесь к сообществу СЖИ и мы вместе внесем полезный вклад в науку! СЖИ работает под лозунгом «Женщины в науке» и готов поддерживать научную деятельность женщин и расширение прав женщин в науке.