Fakültələrarası voleybol yarışının qalibi məlum olub
UNEC-də Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 94-cü ildönümünə həsr olunan fakültələrarası idman yarışları davam edir. Mart ayından start götürən yarış idmanın voleybol, badminton, basketbol, stolüstü tennis, mini futbol, şahmat, dama növləri üzrə keçirilir.
Aprelin 6-dan 11-dək təşkil edilən voleybol üzrə yarışların qalibi İqtisadiyyat fakültəsi olub. Rus İqtisadiyyat Məktəbi II, Türk Dünyası İşlətmə fakültəsi isə III yerdə qərarlaşıb.
Yarışın hakimi UNEC-in “İdman klubu”nun baş məşqçisi Vahid Yolçuyev olub.
UNEC-in “İqtisadçı” İdman klubu, Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Həmkarlar Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışların məqsədi gənclər arasında sağlam həyat tərzinin təbliğidir.

Определились победители волейбольного соревнования между факультетами
В UNEC продолжаются спортивные соревнования между факультетами, посвященные 94-ой годовщине Общенационального лидера Гейдара Алиева. Соревнования, стартующие с месяца марта,проводятся по следующим видам спорта – волейбол, бадминтон, баскетбол, настольный теннис, мини футбол, шахматы, шашки.
Победителем соревнований по волейболу с 6 по 11 апреля стал факультет Экономики. На II месте команда Русской школы экономики, а на III месте Турецкий факультет Экономики и управления.
Соревнованиям судействовал главный тренер «Спортивного клуба» UNEC Вахид Ёлчуев.
Целью проведения соревнований, состоявшихся при организационной поддержке спортивного клуба «Игтисадчы» UNEC, Студенческой молодежной организации и Студенческого профсоюза, является пропаганда здорового образа жизни среди молодежи.