Abituriyentlər UNEC-i seçir (21.04.2017)
“Bircə ona pis oldum ki, döyüş indi başlayır, mən isə ölürəm…” – Aprel döyüşlərinin iştirakçısı (13.04.2017)
uniRank dünya universitetlərinin reytinqi: UNEC 1-cidir (03.04.2017)
Modern.az saytının əməkdaşı imtahanların gedişini izləyib (19.01.2017)
UNEC-in “Qərargah”ı Lent.az-ın əməkdaşına həvalə edilib (17.01.2017)
CBC televiziyasının əməkdaşı imtahanların gedişini izləyib (16.01.2017)
“AtaHolding”in şöbə rəisi imtahanların gedişini izləyib (12.01.2017)
“Azərbaycan müəllimi” qəzetinin əməkdaşları imtahanlara nəzarət etdilər (12.01.2017)
“Qaynar Xətt” Sputnik BİA-nın əməkdaşına həvalə edilib (10.01.2017)
Baş redaktor tələbələrin müraciətlərini dinlədi (06.01.2017)
Tələbələrin suallarını jurnalist cavablandırdı (29.12.2016)
(08.11.2016)
Videoçarx: “Azərbaycanın dövlət müstəqilliyi əbədidir, sarsılmazdır, dönməzdir” (18.10.2016)
UNEC X Beynəlxalq Təhsil sərgisində təmsil olunub
(07.10.2016)
UNEC-də “Oriyentasiya Günü” keçirilib (14.09.2016)
UNEC-də “Məzun Günü” keçirilib (30.06.2016)
UNEC mobil-tətbiqetmə proqramını təqdim edib (27.05.2016)
UNEC-də yeni layihə: “Oxu saatı” (05.05.2016)
Fiziki məhdudiyyətli uşaqlar UNEC-in təhsil imkanları ilə tanış olub (18.03.2016)
UNEC-də Novruz: müsabiqə, yarış (17.03.2016)
UNEC Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendidir (15.03.2016)
shobemiz_3636amin_6261b6-66
“UNEC Khojaly outreach” müsabiqəsinin qalibi əcnəbi tələbə olub (23.02.2016)
“Azərbaycan müəllimi” qəzetinin yaradıcı kollektivinin UNEC-ə mediaturu (15.02.2016)
Universitetə ilk səfər: məktəblilər UNEC-lə tanış olublar (27.01.2016)
Rektor Radio UNEC-də ictimaiyyət qarşısına çıxdı (24.01.2016)
UNEC-in əməkdaşı “Təhsil Açarı” mükafatına layiq görülüb (29.12.2015)
UNEC müəllimi Beynəlxalq Sosial Marketinq Asossasiyasına üzv olub (09.12.2015)
Biznesdə uğur qazanmağın yolları: Radio UNEC-də yeni layihə (18.11.2015)
“Radio UNEC”-də daha bir layihəyə start verilib (23.10.2015)
İqtisad Universitetinin yeni saytı: unec.edu.az (25.05.2015)
11675 1
Departament haqqında
İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsi. Şöbə ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti ilə bağlı KİV-lə əlaqələrin qurulması və ictimaiyyətin məlumatlandırılması sahəsində işlərin təşkilini və tənzimlənməsini həyata keçirir. Mətbuat konfransları, brifinqlər, qəbullar, mətbuatın fəaliyyətinin monitorinqinin aparılması, yerli və xarici medianın universitetin fəaliyyəti barədə dərc etdiyi və ya yaydığı informasiyalar barədə universitetin əməkdaşlarını məlumatlandırmaq, konfrans və simpoziumları təşkili şöbənin fəaliyyətinə daxildir. Mədəni tədbirlərin təşkili, universitetin nüfuzunun artırılması istiqamətində silsilə fəaliyyətlər də struktur bölmənin səlahiyyətinə daxildir. Şöbə həmçinin, universitetin rəsmi internet saytı üçün məlumatları hazırlayır.
“Qaynar xətt” xidməti. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Qaynar Xətt”-i 2014-cü il may ayının 12-də fəaliyyətə başlayıb. “Qaynar xətt”in yaradılmasında əsas məqsəd təhsil prosesində şəffaflığı təmin etməkdir. “Qaynar Xətt”-lə əlaqə saxlamaq üçün 146-1-3 düyməsini yığmaqla universitet haqqında olan sual, şikayət və təkliflərinizi bildirmək mümkündür. Daxil olan müraciətlər operativ şəkildə cavablandırılır, təhlil tələb edən müraciətlər isə araşdırılaraq, universitetin aidiyyatı  strukturlarına yönəldilir.
Rəqəmsal Media Bölməsi. UNEC-in rəsmi saytı. 2015-ci ilin mayında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində innovasiyanın tətbiqi istiqamətində növbəti yeniliklər reallaşdırılaraq universitetin yeni rəsmi saytının – unec.edu.az saytının təqdimatı olub. Rebrendinq çərçivəsində universitetin müasir tələblərə cavab verən, təkmilləşdirilmiş, yeni imkanlarla zənginləşdirilmiş rəsmi veb saytının təqdimatı keçirilib. UNEC (University of Economy) saytın domain adında da öz əksini tapıb. İstifadəçilərin unec.edu.az saytında lazımı informasiyanın tez bir zamanda əldə etməsi üçün müasir veb-dizayn komponentlərindən istifadə olunub. Üç dildə təqdim olunan saytda texniki və proqram təminatı cəhətdən ən müasir yeniliklər tətbiq edilib.
2016-cı ildə saytın əlavəsi kimi iOS və Android platformaları üçün mobil tətbiqetmə də istifadəçilərə təqdim olunub.
Təşkilatı məsələlər üzrə texniki xidmət bölməsi. Şöbə universitetin müxtəlif korpuslarında zallar üzrə bölgü qrafikinə əsasən keçirilən müxtəlif tədbirlərdə lazımi avadanlıqların, texniki vəsaitlərin quraşdırılması, saz, işlək vəziyyətdə olması, afişa, posterlərin hazırlanması və s. işləri həyata keçirir.
Yaradıcılıq Mərkəzi. Departamentin nəznində Yaradıcılıq mərkəzi fəaliyyət göstərir. Yaradıcılıq mərkəzi tələbələrinin asudə vaxtlarının səmərəli formada keçməsini təşkil edir, habelə ali təhsil müəssisəsinin daxili və xarici tədbirlərinin bədii hissəsini həyata keçirir.
Mərkəzin tərkibində 6 dərnək fəaliyyət göstərir:
• Rəqs dərnəyi
• Rəsm dərnəyi
• Teatr dərnəyi
• Vokal dərnəyi
• İnstrumental ifaçılıq dərnəyi
• Bədii-qiraət dərnəyi
Mərkəz universitetin istedadlı və həvəsli tələbələrini müvafiq dərnəklərə cəlb edir, mütəmadi şəkildə gənclərin məşqlərini təşkil edir. Mərkəz universitet tələbələrini dərnəklərin fəaliyyəti barədə məlumatlandırır, tələbələri dərnəklərə cəlb edərək əlavə bacarıqlar qazandırır, ədəbi-bədii yaradıcılıq tədbirlərini təşkil edir, tələbələrin iştirakı ilə bədii əsərləri səhnələşdirir, tələbələrdən ibarət rəqs ansamblı yaradır və təkmilləşdirir, universitet tələbələrindən ibarət həvəskar musiqi ansamblı, rəssam qrupu, aparıcı və müğənni qrupu yaradır. Mərkəz tərəfindən tələbələrin əl işlərindən ibarət sərgilər açılır, tələbələrin iştirakı ilə konsert və bədii proqramlar təşkil edilir.
Radio UNEC 2015-ci ildən fəaliyyətə başlayıb. Radio UNEC tələbələrin asudə vaxtını səmərəli keçirməsini, məlumatlandırılmasını təmin edir. Universitetimizin həyatında baş verən yenilikləri və digər məlumatları Radio UNEC-də dinləmək imkanı var.
Radio UNEC-in əsas proqram təşkilatçıları tələbələrdir. Radioda hər iki saatdan bir təqdim olunan xəbərlər informasiya proqramında iqtisadi yenilikləri dinləmək, tələbə və müəllimlərimizin iştirakı ilə maraqlı layihələrlə tanış olmaq, əyləncəli viktorinaların iştirakçısına çevrilmək mümkündür. Radioda gün ərzində zövqlü musiqini dinləmək olar.

Internal Media Division
UNEC included Azerbaijan’s name in the History of the World Science Competition “Science Slam” (04.05.2017)
Applicants choose UNEC (21.04.2017)
UNEC’s International Students watch the “Shot Monuments” (18.04.2017)
UNEC’s International Students visit Samad Vurgun’s Home-museum (31.03.2017)
UNEC Students are on the Way to Success- how to build a “personal PR” (18.04.2017)
The World Universities’ Ranking UniRank: UNEC is First (03.04.2017)
Employee of the site Modern.az follows the exams (19.01.2017)
The Employees of Lent.az has been entrusted UNEC “Headquarter” (17.01.2017)
The CBC TV’s Staff follows the course of exams (16.01.2017)
Head of “Ata Holding’s” Department followed the progress of exams (12.01.2017)
“Azerbaijan Teacher” controls the exams (12.01.2017)
Employee of the IIA Sputnik is on the “Hotline” (10.01.2017)
Editor- in- chief receives Students’ Appeals (06.01.2017)
Journalist responded students’ questions (29.12.2016)
UNEC Students on the Front Line with Soldiers (08.11.2016)
Video: “Azerbaijan’s state independence is eternal, indestructible and irreversible” (18.10.2016)
UNEC is represented in the X International Education Exhibition (07.10.2016)
An “Orientation Day” was held at UNEC (14.09.2016)
The Graduation Day held at UNEC (30.06.2016)
UNEC introduces a Mobile- application Program (27.05.2016)
The new Project of UNEC: “Reading Time” (05.05.2016)
Physically Impaired Children become acquainted with UNEC’s Education Opportunities (18.03.2016)
Novruz at UNEC: Competition, racing (17.03.2016)
UNEC is the brand of Azerbaijan State University of Economics (15.03.2016)
shobemiz_3636amin_6261b6-66
The Overseas Student became the Winner of the Competition “UNEC’s Khojali Outreach” (23.02.2016)
The first visit to the University: Pupils become familiar with UNEC  (27.01.2016)
The Rector appeared before the public on Radio UNEC (24.01.2016)
UNEC Employee was awarded “Education Key” (29.12.2015)
UNEC Teacher has become a member of the Association of International Social Marketing (09.12.2015)
New Project of Radio UNEC: Ways to succeed in Business (18.11.2015)
“Radio UNEC” launches new project (23.10.2015)
The new Site of Azerbaijan State University of Economics: UNEC.EDU.AZ (25.05.2015)
3635 1
About the Department
The Marketing and Communication Department includes several sections.
The section  of Public Relations. The Department implements the establishment and regulation of relations with media in the direction of the activity of higher education institutions and public awareness. Monitoring of activities such as press conferences, briefings, receptions, press as well as the information published or disseminated by local and foreign media on the activities of the university, and arrangement of meetings, conferences and symposiums planned by the University management and other structures. Organization of cultural events, increasing the promotion and reputation of the University and series of activities are also included in the authority of the organizational unit. In addition, the Department is developing the information for the official website of the University.
Creativity Center. A Creativity center operates under the department.  The Creativity Center helps to organize students’ spare time efficiently, as well as implements the artistic part of the internal and external events of the higher education institution.
6 circles operates within  the Center:
• Dance circle
• Painting circle
• Theatre circle
• Vocal circle
• Instrumental performance circle
• Artistic recitation circle
The Centre involves the talented and enthusiastic students of the university to circles and organizes the regular training of the young people. The centre provides the university students with the information about the activities of the circles, involves them to these circles, realizes the literary and artistic events, stages the plays by the students, creates and improves the dance ensemble consisting of the students, creates the amateur music group, artist group, presenter and singer groups of the university students. The Centre is organizing art galleries by the students’ handworks and concerts and artistic programs by them.
The security factor is fully ensured by using HTML5, jQuery, Cross Browser technologies and CMS platform. “Webometrics” requirements were taken as the basis for the official website of the university to be included in the world ranking. In addition to the information base on the university’s structural departments, the website also contains information about the electronic library, test exam, and electronic appeal.
In 2016, as an addition to the site, a mobile application for iOS and Android platforms was also presented to users.
Radio UNEC.  It has started to perform since 2015. Radio UNEC helps to spend students’ leisure time efficiently and keeps them informed. It possible to get the information about the innovations and other events happened at the university on Radio UNEC.
The main program creators of UNEC are students. To obtain the information about the economic innovations every two hours, interesting projects attended by our students and teaching staff and to become the participants of the entertaining quizzes are available at Radio UNEC. It is also possible to listen to the enjoyable music on the radio within a day.
“Hotline” service. “Hotline” of Azerbaijan State University of Economics has started to operate on May 12 2014. The main purpose in establishing “Hotline” is to provide the transparency in teaching process. It is possible to ask questions about the university and tell complaints and suggestions dialing 146-1-3 by “Hotline”. Incoming calls are answered promptly, investigated and directed to the relevant structures.
Official website of UNEC. In May 2015, Azerbaijan State University of Economics carried out further innovations in the direction of innovation and presented the new official website of the university – unec.edu.az. As part of the rebranding, the presentation of the university’s official website, which meets modern requirements, has been improved and enriched with new opportunities. UNEC (University of Economy) is also reflected in the site’s domain name. Modern web design components were used for users to quickly obtain the necessary information on the unec.edu.az website. The site, which is presented in three languages, uses the latest technical and software innovations.